سمنان

خانه محیط زیست در دانشگاه سمنان ایجاد می شود

خانه محیط زیست در دانشگاه سمنان ایجاد می شود

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان در این نشست ابتدا مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیه و روز زن، انتصاب بجای دکتر سعدالدین به سمت ریاست دانشگاه سمنان تبریک گفتند و سپس به فعالیت های محیط زیست سمنان پرداخته و ضمن توضیح اقدامات این اداره در خصوص نگهداری و تکثیر گونه های ارزشمند و در معرض خطر انقراضی چون یوزپلنگ آسیایی به سوابق ارتباط محیط زیست و دانشگاه در همین رابطه اشاره نمودند و اضافه کردند با توجه به ظرفیت بالای علمی اساتید دانشگاه سمنان این همکاری افزایش یافته و در خواست این اداره به تشکیل خانه محیط زیست در دانشگاه سمنان را مطرح نموده و خواستار افتتاح آن در هفته هوای پاک شدند. بهرامعلی ظاهری به ظرفیت و پتانسیل بالای محیط‌زیست استان به انجام طرح های مطالعاتی و تحقیقاتی دانشجویان و اساتید اشاره نمودند.

در ادامه دکتر سیف الله سعدالدین، رئیس دانشگاه سمنان، ضمن تبریک ولادت صدیقه کبری سلام الله علیه و روز زن، به اهمیت نقش بانوان در جامعه پرداختند. وی در زمینه ارتباط ویژه دانشگاه با بخش های مختلف فناوری و صنعتی در جامعه و اختصاص اتاقی برای گفتمان تخصصی و پژوهشی برای پیشرفت مسائل صنعتی و فناوری اشاره کرده و گفتند دانشجویان و اساتید این دانشگاه ظرفیت بالایی برای فعالیت های پژوهشی و مطالعاتی را دارا هستند. ایشان در ادامه با نگاه مثبت به پیشنهاد مدیر کل محیط زیست به تشکیل خانه محیط زیست در دانشگاه پرداخته و اضافه نمودند از قبل این تعامل بین دانشگاه و اداره محیط زیست بوده و این ارتباط و تعامل از این به بعد هم با اختصاص این اتاق، ادامه خواهد داشت.

در ادامه دکتر امیری رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه سمنان، به سوابق فعالیتهای دانشگاههای کشور در ایجاد خانه محیط زیست اشاره نموده و از ایجاد خانه محیط زیست در دانشگاه سمنان استقبال نمودند.

46

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا