بین الملل

حمله سایبری چین به اوکراین قبل تهاجم روسیه!

حمله سایبری چین به اوکراین قبل تهاجم روسیه!

به گفته سرویس امنیتی اوکراین، بیش از ۶۰۰ وب‌سایت که به موسسات کلیدی و اصلی متعلق هستند، از سوی “دولت چین” هدف قرار گرفته‌اند.
به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، در حالی که چین هرگز “حمایت آشکاری” از حمله روسیه به اوکراین انجام نداده است، اما این یادداشت‌های اطلاعاتی جدید می‌تواند به‌عنوان “همکاری” چین با روسیه در پشت صحنه این حمله تلقی شود.
براساس گزارش‌های روزنامه تایمز، حملات سایبری چین پیش از پایان بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ شروع شد و در تاریخ ۲۳ فوریه به اوج خود رسید؛ درست یک روز قبل از اینکه روسیه به اوکراین حمله کند.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در اوایل ماه فوریه جهت دیدار با شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین به این کشور سفر کرد؛ سفری که وی در آن “روابط نزدیک و بی‌سابقه” بین دو کشور را تحسین کرد.
گزارش‌های جدید سرویس‌های اطلاعاتی حاکی از آن است که چین به دنبال “حمله سایبری گسترده‌ای” علیه دولت اوکراین، مرکز نیروهای دفاع مرزی، بانک ملی و راه آهن این کشور بوده است.
سخنگوی دولت انگلیس درخصوص حملات سایبری منتسب به چین گفته است: مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا به همراه شرکای بین‌المللی خود در حال تحقیق و تفحص پیرامون این ادعاهاست.
همچنین واشنگتن تیمی از کارشناسان امنیت سایبری را به اوکراین اعزام کرده تا درخصوص تقویت دفاعی این کشور به آن کمک کنند.

۳۱۱۳۱۱

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا