قزوین

حمایت از واحدهای تولیدی، اولویت‏ امور مالیاتی استان است

حمایت از واحدهای تولیدی، اولویت‏ امور مالیاتی استان است

به گزارش خبرگزاری recive از قزوین؛ عزیزاله عباس‌پور، مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین در جریان بازدید از شرکت بهمن‌دیزل به همراه معاون حساب‌رسی مالیاتی و رئیس اداره حراست اداره کل، ضمن بررسی مسائل و مشکلات شرکت، تعامل با فعالان اقتصادی و صاحبان واحدهای تولیدی را ضروری دانست و تاکید کرد: حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی از اولویت‏های اداره کل و نظام مالیاتی کشور است.
او با اشاره به حمایت‌هایی که در قانون مالیات‌های مستقیم برای مودیان پیش‌بینی شده، افزود: اعطای تسهیلات و مشوق‌های مالیاتی برای تحریک سرمایه‌گذاری بسیار موثر است و در قانون مالیات‌های مستقیم، مشوق‌ها و حمایت‌های خوبی از فعالان اقتصادی پیش‌بینی شده است.
عباس‌‍پور با اشاره به کاهش ۵درصدی نرخ مالیات واحدهای تولیدی در بودجه سال جاری گفت: توسعه کسب و کار و جلب رضایت مودیان جزو دغدغه‌های اصلی سازمان است و نظام مالیاتی به عنوان متولی وصول مالیات، سیاست‌های اقتصادی متناسبی در راستای رفع مشکلات و موانع تولید اتخاذ کرده که در چارچوب قوانین و مقررات جدید در حال اجراست.
مدیرکل امور مالیاتی استان همچنین حمایت از طرح‌های اشتغال‌زا در استان را جز سیاست‌های اصلی سازمان مالیاتی دانست و با اشاره به نام‌گذاری سال۱۴۰۱ به «تولید دانش بنیان اشتغال آفرین» از سوی مقام معظم رهبری، اظهار کرد: اداره کل امور مالیاتی استان تمام تلاش خود را در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی و تعامل در جهت رفع مشکلات و مسائل آن‌ها به کار می‌بندد.
عباس‌پور با اشاره به ظرفیت‌های صنعتی استان گفت: با توجه به اینکه بقا و رشد درآمدهای مالیاتی مستلزم رونق کسب‌وکار فعالان اقتصادی است، نظام مالیاتی بنا ندارد تا با بی‌عدالتی و فشار بر مودیان مالیاتی موجود، مالیات اخذ کند، بلکه سیاست اصلی سازمان وصول مالیات حقه بر اساس اطلاعات اقتصادی، اسناد و مدارک کافی، شناسایی منابع جدید مالیاتی و مبارزه با فرار مالیاتی است. ما کوشیده‌ایم با رویکرد حمایتی در راستای اهداف و رسالت سازمانی قدم برداریم.

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا