سمنان

حفاظت ۲۵ تیم گشت از عرصه‌های منابع طبیعی استان سمنان

حفاظت ۲۵ تیم گشت از عرصه‌های منابع طبیعی استان سمنان

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان، سرهنگ علیرضا ابوطالبی با اشاره به استقرار ۳۵ تیم گشت حفاظتی در ایام تعطیلات نوروز۱۴۰۰ در عرصه های منابع طبیعی استان سمنان به رسانه ها گفت: هدف از این اقدام جلوگیری و پیشگیری از هرگونه حادثه، تخلف و جرائم مرتبط با عرصه های طبیعی است.
وی ابراز داشت: هدف از این اقدام جلوگیری از تجاوز به عرصه‌های منابع طبیعی و سوءاستفاده از آن و پیشگیری از آسیب رساندن و آتش‌سوزی در تعطیلات خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه این گشت‌ها به‌صورت شبانه‌روزی از تاریخ ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ آغاز می شود و تا ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ادامه دارد، افزود: در سطح هشت شهرستان استان سمنان نیز کشیک پاسگاه‌های ویژه منابع طبیعی نسبت به برقراری گشت‌ و مراقبت حفاظتی در عرصه‌های منابع طبیعی اقدام می کنند.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان با بیان اینکه مهم‌ترین کار این تیم ها پایش اراضی ملی و عرصه‌های منابع طبیعی است، ابراز داشت: در صورت مشاهده هرگونه تخلف با متعرضان و متخلفان به اراضی ملی برخورد شدید قانونی صورت خواهد گرفت.
ابوطالبی با اشاره به دستور معاونت پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری در حوزه ممانعت از تصرف اراضی استان سمنان نیز تصریح کرد: گشت‌های حفاظت ازعرصه های منابع طبیعی در راستای جلوگیری از اقدامات و تصرفات غیرقانونی اراضی ملی به‌طور مستمر برقرار است.
وی با بیان اینکه طی تعطیلات نوروزی امسال گزارش‌های تخریب، تصرف، قطع درختان و قاچاق چوب تاغ، محصولات جنگلی، مورد رسیدگی سریع قرار می‌گیرد، افزود: از مردم، دوستداران طبیعت، همیاران طبیعت، بهره‌برداران، جوامع محلی، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا تقاضا می‌شود در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش‌سوزی‌های احتمالی مراتب را به سرعت از طریق شماره تلفن‌های ۱۵۰۴ ، ۱۳۹و ۱۵۴۰ به یگان‌های حفاظت اطلاع دهند.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان اظهار امیدواری کرد: در این ایام با مشارکت اقشار مختلف مردم، همکاری همیاران طبیعت، سازمان‌های مردم‌ نهاد و دوستداران طبیعت، برای حفاظت از عرصه های منابع طبیعی گام‌های موثری برداشته شود.

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا