سمنان

حفاظت از عرصه‌های طبیعی وظیفه اصلی منابع طبیعی است

حفاظت از عرصه‌های طبیعی وظیفه اصلی منابع طبیعی است

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان سرهنگ ابوطالبی در دیدار با رئیس و پرسنل یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر با تاکید بر ضرورت صیانت و حفاظت از جنگل‌های استان سمنان گفت: باید بیش از هر زمان دیگری نسبت به حفظ این موهبت و سرمایه الهی اهتمام داشته باشیم. منابع طبیعی سرمایه ملی است و باید مردم در امرحفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی مشارکت و همکاری کنند. حفاظت از عرصه و اعیان منابع طبیعی و ذخائر جنگلی و جلوگیری از تخریب و تجاوز این مواهب الهی وظیفه‌ای همگانی است.
سرهنگ علرضا ابوطالبی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در محل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر با حضور رییس اداره و پرسنل یگان حفاظت در خصوص عرصه های خلع یدی و محل دامداری های مستقر در مراتع و وضعیت چرای دام ها در مراتع شهرستان بحث و گفتگو نمودند.و اظهار داشت در سالجاری کشفیات قاچاق چوب و محصولات فرعی منابع طبیعی نسبت به سال گذشته سه برابر شده است و این کشفیات حاصل زحمات شبانه روزی کلیه پرسنل یگان حفاظت با هماهنگی،همکاری و مشارکت نیروی انتظامی و پیگیری دادگستری استان سمنان می باشد.
حیدر واحد مطلق رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر در این دیدار گفتند: فرقی نمی‌کند چقدر در این کره خاکی عمر می‌کنیم، کجا زندگی می‌کنیم، دارایی‌های ما چقدر است و یا شغل و حرفه و عنوان ما چیست، مهم این است که یادمان باشد همه ما در این دنیا در یک کشتی سفر می‌کنیم و تخریب قسمتی از آن همه ما را غرق می‌کند. مهم این است که نسبت به عرصه های طبیعی پیرامون خود بی‌تفاوت نباشیم و به آنچه در آن رخ می‌دهد حساس باشیم. این قدم اول حمایت ما ازعرصه های منابع طبیعی است .
سرهنگ علیرضا ابوطالبی به منظور ارزیابی عملکرد یگان حفاظت در شهرستان مهدیشهر و کنترل نحوه رسیدگی به تخلفات و تصرفات صورت گرفته شده توسط متصرفین که اقدام به تخریب مراتع و عرصه های ملی کرده اند؛ حضور یافته و ضمن بررسی پرونده ها راهکار های لازم در جهت تسریع در امور قضایی اقدامات را ارائه نمود.
وی در نشست کارکنان یگان حفاظت نسبت به اطلاع رسانی شماره تلفنهای رایگان ۱۵۰۴ و ۱۳۹ستاد خبری یگان حفاظت را به اطلاع کلیه اهالی و ساکنان بخصوص در روستاهای حاشیه جنگل اطلاع رسانی شود و نسبت به جمع آوری گزارشات مردمی در طول ۲۴ ساعت شبانه روزی تاکید کرد.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان دربازدید از پایگاه اطفای حریق شهرستان مهدیشهر تصریح کرد:در زمان تشکیل پرونده ها ی متخلفین ؛ به منظور تسریع در مراحل سیر قضایی بدون استثنا لازم است در کلیه پرونده ها مستند سازی و ادله محکمه پسند را ضمیمه پرونده ها نموده تا در اسرع وقت مقامات قضایی نیز بتوانند تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند.
همچنین فرمانده یگان حفاظت اداره کل از امکانات ولوازم مورد نیاز یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر بازدید و قول پیگیری آن را داد.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا