اخبار ورزشی

حذف پرسپولیس و استقلال به ضرر ایران در لیگ قهرمانان آسیا/عکس

حذف پرسپولیس و استقلال به ضرر ایران در لیگ قهرمانان آسیا/عکس

به گزارش خبرگزاری recive، کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد زمان بندی برگزاری لیگ قهرمانان آسیا از سال آینده با فرمت اروپایی خواهد شد و به جای آغاز در فصل بهار از فصل پاییز این رقابت ها شروع می شود.
تغییر در زمان بندی برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا باعث شده تا در سال ۲۰۲۳ دیگر این تورنمنت را نداشته باشیم و مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با فرمت جدید از سال ۲۰۲۴ آغاز می شود.
به همین خاطر در لیگ های غرب آسیا مثل کشورمان سهمیه ها باید میان تیم های قهرمان در دو فصل فوتبالی تقسیم شود. AFC فدراسیون های هر کشور را مختار کرده تا طبق قوانین خودشان تیم های شرکت کننده در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۴ را مشخص کنند.
نکته مهم این است که سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۴ چه تعداد خواهد بود؟ در شرایط کنونی سهمیه کشورمان ۲+۲ است. در جدیدترین خبر در این زمینه سایت «فوتی رنکنیگ» درباره آخرین سهمیه بندی کشورها در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۴ خبر داد.
طبق اعلام این سایت رده‌بندی مسابقات باشگاه‌های AFC (که قبلاً AFC MA Ranking) یک رتبه‌بندی فنی است که هر انجمن عضو را بر اساس نتایج ورزشی باشگاه‌هایشان در مسابقات باشگاه‌های AFC در چهار (۴) فصل ورزشی قبلی رتبه‌بندی می‌کند.
رتبه بندی نهایی در پایان فصل ۲۰۲۲ برای تخصیص جایگاه برای مسابقات باشگاهی AFC در سال ۲۰۲۴ استفاده خواهد شد. امتیازات برای فصل ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ بر اساس روش محاسبه تجدید نظر شده لحاظ می شود.
به گزارش فارس، با این خبر نتایج کسب شده تیم ها در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ که اکنون در جریان است تعیین کننده سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۴ خواهد بود. با توجه به محرومیت استقلال و پرسپولیس از حضور در این تورنمنت به دلایل قانونی و حذف شدن سپاهان در مرحله گروهی و حضور فولاد به عنوان تنها نماینده کشورمان در مرحله یک هشتم نهایی امیدی برای افزایش سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۴ نیست و به نظر می رسد سهمیه ۲+۲ برای ایران تعیین خواهد شد.
رده بندی جدید لیگ های فوتبال آسیا با تفکیک سهمیه بندی لیگ قهرمانان آسیا طبق اعلام سایت فوتی رنکینگ به شرح زیر است:
۱-عربستان (۳+۱)
۲-ژاپن(۳+۱)
۳-کره جنوبی(۳+۱)
۴-ازبکستان(۳+۱)
۵-ایران(۲+۲)
۶-قطر(۲+۲)
۷-هنگ کنگ(۲+۲)
۸-امارات(۲+۱)
۹-اردن (۱+۱)
۱۰-مالزی(۲+۲)

۲۵۶ ۲۵۱

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا