همدان

حذف خزائی از شورای شهر تویسرکان/ تخلف محرز شد

به گزارش خبرگزاری فارس از تویسرکان، مدارک و شواهد موجود نشان از آن دارد که بعد از کش و قوس‌های فراوان، تخلف علی خزائی، عضو شورای ششم شهر تویسرکان، مبنی بر ثبت نام خارج از مهلت قانونی برای انتخابات مورد تایید قرار گرفته است.

ماجرا از این قرار بود که بعد از انتخابات، تخلفات شورای ششم تویسرکان در کنار برخی از شهرستان‌های دیگر استان، از سوی رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان همدان، گسترده اعلام شد، در این میان تخلف سه کاندیدی شورا در تویسرکان طبق اسناد و مدارک مورد بررسی قرار گرفت.

بعد از این اتفاقات آیین تحلیف شورای شهر تویسرکان ۱۰ روز پس از موعد قانونی یعنی ۲۴ مردادماه انجام شد، هنوز چند روزی از فعالیت رسمی شورای ششم نگذشته بود که ثبت نام خارج از مهلت قانونی علی خزائی، که در آیین تحلیف به عنوان رئیس شورای ششم شهر تویسرکان برگزیده شده است، به عنوان تخلف انتخاباتی مطرح و رسانه‌ای شد.

رسیدگی به این تخلف، بالاخره در دستور کار شورای تامین قرار گرفت و با تاکید این شورا به مراجع ذیصلاح ارسال شد.

روز گذشته طبق اعلام یک منبع آگاه، پس از حدود ۲۴ روز پس از پیگیری فارس که در گزارشی با تیتر«شورای شهر تویسرکان همچنان در سر خط حاشیه» نتیجه بررسی این تخلف به صورت مکتوب از سوی بازرسی استانداری همدان مبنی بر اینکه حضور علی خزائی به دلیل عدم ارائه مدرک بازنشستگی در زمان قانونی برای ثبت نام در انتخابات شورای ششم را غیرقانونی است، به مسوول ارشد شهرستان اعلام شده است.

خبرگزاری فارس برای گرفتن پاسخ نتیجه نهایی با سید رسول حسینی فرماندار شهرستان تویسرکان ارتباط تلفنی برقرار کرد؛ اما وی همچون گذشته پاسخگو نبود.

 همچنین با علی‌اکبر پیری سخنگوی شورای شهر تویسرکان ارتباط برقرار شد اما پیری هم مصاحبه در این خصوص را منوط به اعلام رسمی و مکتوب از سوی مراجع ذیربط دانست.

انتهای پیام/89010


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا