سمنان

حدود ۹ تن مواد مخدر در استان سمنان کشف شد

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، سردار عبدالله حسنی عصر امروز در نشستی با خبرنگاران و اصحاب رسانه استان سمنان اظهار کرد: حدود ۹ تن مواد مخدر در سال جاری در استان سمنان کشف شده است.

وی گفت: به لحاظ اینکه استان سمنان دارای مناطق کویری است، محل تردد قاچاقچیان مواد مخدر محسوب می‌شود که کارکنان نیروی انتظامی جان خود را در دست می‌گیرند تا با این قاچاقچیان برخورد کنند.

فرمانده انتظامی استان سمنان بیان کرد: ناجا برای کشف مواد مخدر طرح‌هایی را در محلات مختلف اجرا می‌کند تا مردم احساس امنیت کنند؛ بیش از یک‌هزار طرح مقابله با مواد مخدر در محلات و شهرهای مختلف استان سمنان اجرا شد و بیش از ۲۰ باند قاچاق مواد مخدر را در سال جاری توانستیم منهدم کنیم.

کشف ۸۰۰ دستگاه ماینر در استان سمنان

حسنی با اشاره به برخورد ناجا با استخراج رمزارزهای غیرمجاز اضافه کرد: اقدامات زیادی در این زمینه در استان سمنان و حتی در روستاها صورت گرفت و بیش از ۸۰۰ دستگاه ماینر به ارزش ۱۲ میلیارد تومان کشف شد.

وی با بیان اینکه وظیفه ذاتی پلیس حفظ امنیت است و هیچ کاری در جامعه بدون امنیت انجام نمی‌شود، عنوان کرد: به تعبیر رهبری ضروری‌ترین نیاز جامعه امنیت است و خدا را شاکریم که این توفیق را داریم که این مأموریت را انجام دهیم.

فرمانده انتظامی استان سمنان تصریح کرد: پلیس طرح‌های مختلفی را در طول سال اجرا می‌کند، مانند طرح نوروزی که امسال به بهترین نحو ممکن سعی کردیم آن را اجرا کنیم.

حسنی گفت: در سال جاری انتخابات مهمی را پشت سر گذاشتیم و چند ماه قبل از انتخابات اقدامات پلیس آغاز شد؛ آماده‌سازی شرایط صورت گرفت و انتخابات با امنیت کامل برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه با شیوع کرونا فعالیت‌های ناجا بیشتر شد، بیان کرد: اجرای درصد زیادی از مصوبات ستاد کرونا برعهده نیروی انتظامی است؛ ازجمله اعمال محدودیت‌های کرونایی تردد خودروها و … که به مأموریت‌های ناجا اضافه شد و بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر نیرو به‌کارگیری شدند.

اجرای بیش از ۵۵ برنامه در هفته ناجا

فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان اینکه برنامه‌های متنوعی به مناسبت هفته ناجا در این استان پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: بیش از ۵۵ برنامه به‌صورت مدون و ده‌ها برنامه غیرمدون در این هفته اجرا می‌شود. 

حسنی تأکید کرد: با توجه به شرایطی که دشمنان نظام فراهم کردند، شرایط اقتصادی مناسبی در جامعه حاکم نیست و این شرایط سبب وقوع جرم در جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه وقوع جرائم خرد در استان سمنان درصد کمی افزایش یافت، تصریح کرد: بیش از ۵۷ درصد از وقوع سرقت‌ها را در این استان توانستیم کنترل و کشف کنیم.

افزایش بیش از ۳۰ درصدی کشف کالای قاچاق در سمنان

فرمانده انتظامی استان سمنان از افزایش بیش از ۳۰ درصدی کشفیات کالای قاچاق در این استان خبر داد و ادامه داد: یکی از موضوعاتی که باعث می‌شود، مردم احساس امنیت کنند، جلوگیری از جولان دادن اراذل و اوباش در جامعه است.

حسنی گفت: جولان اراذل و اوباش خط قرمز ما است و اجازه نمی‌دهیم کسی برای مردم عربده‌کشی کند و هر کسی بخواهد حرکتی انجام دهد، کمتر از ۲۴ ساعت نیروهای انتظامی آن‌ها را جمع می‌کنند و برخورد سختی با آن‌ها صورت می‌گیرد تا مردم احساس خطر نکنند.

وی تصریح کرد: کسی جرأت ندارد در استان سمنان ادای اراذل و اوباش را درآورد و چنانچه حرکتی انجام دهند، به بهترین نحو ممکن با آن‌ها برخورد می‌شود؛ فعالیت اراذل و اوباش در استان سمنان صفر و تحت کنترل است.

افزایش ۱۳ درصدی تصادفات جرحی در استان سمنان

فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان اینکه مردم باید قوانین را به‌خوبی رعایت کنند تا تصادفات کاهش یابد، افزود: با توجه به کویری بودن استان و مسیر طولانی جاده‌ها، آمار تصادفات مناسب نیست؛ میزان تصادفات در استان سمنان پنج درصد افزایش یافته است و ۱۳ درصد افزایش تصادفات جرحی و ۱۳ درصد کاهش تصادفات فوتی داشتیم.

حسنی با اشاره به فعالیت دفتر نظارت همگانی پلیس گفت: در سال جاری تماس با شماره ۱۹۷ حدود ۱۰ درصد افزایش و شکایت از کارکنان ناجا بیش از ۶۰ درصد کاهش یافت و درصد قابل‌توجهی تقدیر از همکاران را داشتیم و ارتباط مستقیم با مردم ۲۲ درصد افزایش یافت.

وی تأکید کرد: دوشنبه‌های هر هفته از ساعت ۹ صبح در خدمت مردم هستیم و هر روز هفته در هر ساعت شبانه‌روز نیز هر شهروند مشکلی داشته باشد و درخواست ملاقات داشته باشد، سعی می‌کنیم تا حد ممکن برای رفع مشکلات مردم تلاش کنیم.

وقوع جرائم سایبری در سمنان ۲۱ درصد افزایش یافت

فرمانده انتظامی استان سمنان ادامه داد: امسال وقوع جرائم سایبری در این استان ۲۱ درصد افزایش یافت که ۸۶ درصد آن کشف شد و افراد زیادی نیز در این راستا دستگیر شدند.

حسنی افزود: در ۶ ماه گذشته بیش از ۲۶۱ هزار تماس با پلیس ۱۱۰ برقرار و ۴۸ درصد آن‌ها عملیاتی شد و حدود ۴۰ درصد تماس‌ها نیز به راهنمایی مردم انجامید؛ همچنین در صورت نیاز، مردم برای برقراری ارتباط با پلیس می‌توانند به شماره ۱۱۰۲۳ پیامک دهند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از خواسته‌های مردم استان سمنان توجه به موضوع حجاب و عفاف است؛ مردم باید بدانند که داخل خودروها محیط خصوصی محسوب نمی‌شود و در همین راستا طرح ناظر یک تعریف و اجرا شد.

انتهای پیام/۲۵۶۸/س/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا