همدان

جهاد کشاورزی در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز ضعیف است

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، دادستان همدان به دنبال بازدیدهای میدانی و حضور در محله های مختلف این شهرستان، صبح امروز در بین اهالی دره مرادبیگ حاضر شد و مشکلات آنها را از نزدیک شنید.

دادستان همدان در این دیدار با تأکید بر اینکه مشکلات مردم را با متولیان امر در میان می‌گذارد، گفت: برخی از این مشکلات با همیاری و همکاری اهالی حل شدنی است و برخی دیگر از مشکلات، باید مسئولان متولی به جد پای کار بیایند و انتظار نیز همین است.

حسن خانجانی درباره برخورد با توزیع‌کنندگان مواد مخدر در دره مرادبیگ خطاب به اهالی اظهار کرد: اگر مستندات ارائه شده در این زمینه قوی باشد، دستگاه قضایی بهتر و مناسب‌تر با این سوداگران برخورد می‌کند و این هم امر هم نیازمند همکاری شماست.

وی به تغییر غیرمجاز کاربری‌ها و کوتاهی جهاد کشاورزی در این زمینه هم اشاره کرد و افزود: جهاد کشاورزی متولی برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در باغات است، این در حالی است که بهانه‌جویی می‌کند ابزار لازم برای تخریب ساخت و سازها را ندارد در حالی که می‌تواند ابزار را خریداری یا اجاره کند.

دادستان همدان با بیان اینکه برنامه‌ریزی مشخصی برای راهنمایی مردم به منظور جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز نداریم تصریح کرد: جهاد کشاورزی می‌تواند با ارائه برنامه مدون، جامع و هدفمند، باغداران را راهنمایی کند چگونه باغات خود را حفظ کنند.

وی تأکید کرد: باید با شرایط و قوانین و ضوابط از پیش تعریف شده، اجازه ساخت و ساز متعارف در مساحتی متناسب داده شود.

خانجانی با گلایه مندی از اینکه چرا جهاد کشاورزی باغداران را از دیوارکشی اطراف باغات منع می‌کند، گفت: چرا نباید حرفی از آن بافت سنتی و زیبای کوچه‌باغ‌ها زده شود؟ چرا اجازه دیوارکشی برای حراست از این باغات به باغداران داده نمی‌شود؟

وی با بیان اینکه با این اقدام از سرقت‌ محصولات باغی نیز جلوگیری می‌شود افزود: زمانی که جهاد کشاورزی این گونه بی‌برنامه عمل کند و راهنمایی صحیحی نیز به باغداران برای ساخت و ساز قانونی نمی‌دهد، افراد نیز به سمت انجام کارهای غیرقانونی می‌روند.

انتهای پیام/ ۳۱۴۰/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا