سمنان

جشنواره علمی و فرهنگی و هنری زکات در استان سمنان برگزار می شود

جشنواره علمی و فرهنگی و هنری زکات در استان سمنان برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان علی بحیرایی، در جمع خبرنگاران از برگزاری جشنواره علمی، فرهنگی و هنری زکات با عنوان “هوا تو دارم” در بیست و چهارم آذر ماه خبرداد و گفت: این جشنواره در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری نسبت به انجام کار فرهنگی و پژوهشی در پرداخت زکات در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

مدیر کل کمیته امداد سمنان در ادامه ابراز کرد: اهمیت تبیین فریضه زکات در جامعه با توجه به فرمایشات رهبری و ترغیب هرچه بیشتر مردم برای پرداختن به این مهم این جشنواره برگزار خواهد شد.

بحیرایی خاطر شان کرد : پرداخت زکات در استان سمنان علیرغم خشکسالی و مشکلات اقتصادی از جایگاه خوبی برخوردار است و مودیان و مبلغان در این زمینه به خوبی وورد پیدا کردند.

وی با بیان اینکه زکات یک الگوی اقتصادی اسلامی است، اظهار کرد: اگرچه فرهنگ اسلام کارو تلاش است و کمیته نیز به دنبال گدا پروری نسیت اما قطعا زکات های پرداختی می تواند فرصتی برای توامند سازی خانواده های نیازمند باشد.

بنا به گفته بحیرایی این جشنواره با هدف افزایش مشارکت در قالب ۱۳ موضوع طراحی شده است که تلاش می شود بهره گیری از فناوری های نوین و روش های بروز نیز مورد توجه قرار گیرد.

این مقام مسئول در رابطه با بخش فرهنگی و هنری این جشنواره تحت عنوان “هوا تو دارم” اذعان کرد: این جشنواره در بخش های فیلم و داستان کوتاه، عکس و نقاشی، تولید محتوای دیجیتال (تلفن همراه)، صوت و تصویر برگزار خواهد شد.

وی از مشارکت ۲۰ دستگاه فرهنگی هنری، اجرایی، دانشگاهی و مردمی از جمله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در برگزاری این جشنواره خبر داد و اظهار داشت: مهلت ارسال آثار به جشنواره “هوا تو دارم” تا اول آذر ۱۴۰۱ است و به آثار برتر جوائزی از جمله تقدیر نامه معتبر همراه با جوائز نفیس در هر بخش تعلق خواهد گرفت.

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا