خوزستان

جزئیات مراسم تشییع یارمحمد اسدپور اعلام شد

جزئیات مراسم تشییع یارمحمد اسدپور اعلام شد

ابراهیم ناصری، شاعر و از نزدیکان این شاعر، دراین‌باره گفت: «این مراسم در ساعت ۹ تا ۱۱ روز دوشنبه (۱۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۱) برگزار خواهد شد.»

او همچنین درخصوص جزئیات مکان تشییع پیکر اسدپور گفت که به دلیل وجود نداشتن قطعه هنرمندان در شهر مسجدسلیمان، از مدت‌ها قبل پیگیر ایجاد چنین فضایی برای خاکسپاری چهره‌های فرهنگی و هنری این شهر بوده‌اند و حالا برای خاکسپاری پیکر یارمحمد اسدپور، مراحل نهایی این کار در حال انجام است و با موافقت شهردار، فرماندار و رئیس اداره ارشاد مسجدسلیمان، در روز یکشنبه (۱۴ فروردین) این کار به انجام خواهد رسید.

به گفته ناصری، دو مکان (بهشت زهرای چهاربیشه و قبرستان قدیمی کلگه زرّی) برای ایجاد قطعه هنرمندان مسجدسلیمان پیشنهاد شده است که در روز یکشنبه به صورت نهایی تصویب خواهد شد. 

ابراهیم ناصری همچنین از برگزاری مراسم یادبودی برای یارمحمد اسدپور در روز پنج‌شنبه (۱۸ فروردین‌ ۱۴۰۱) در کتابفروشی بامداد مسجدسلیمان خبر داد.

یارمحمد اسدپور در سال ۱۳۳۰ در مسجدسلیمان متولد شد. او به همراه هرمز علی‌پور، آریا آریاپور، سیدعلی صالحی، مجید فروتن و سیروس رادمنش از شاعران مطرح موج ناب در سال‌های ۱۳۵۵–۱۳۵۷ شناخته می‌شود. از آثار اسدپور می‌توان به مجموعه شعرهای «بر سینه سنگ‌ها و بر سنگ‌ها نام‌ها»، «مکاشفه در باغ سوکیاس» و «گلو تاریک از صدای دنیاست» اشاره کرد. 

اسدپور که چند روزی بر اثر سکته مغزی در بیمارستان ۲۲ بهمن مسجدسلیمان بستری بود، ۱۳ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ از دنیا رفت. 

46

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا