فرهنگ و هنر

جایگاه فیلم«برادران لیلا» در جشنواره کن/ عکس

جایگاه فیلم«برادران لیلا» در جشنواره کن/ عکس

به گزارش خبرگزاری recive، از میان ۲۱ فیلمی که در هفتادوپنجمین جشنواره فیلم کن حضور دارند، تاکنون ۱۶ فیلم به اکران درآمده است. در این میان فیلم کره‌ای «تصمیم برای زندگی» با امتیاز ۳.۲ از ۵ جایگاه اول را به خود اختصاص داده و فیلم سینمایی «برادران لیلا» به کارگردانی سعید روستایی با بازی ترانه علیدوستی، نوید محمدزاده، پیمان معادی و سعید پورصمیمی، با امتیاز ۲.۳ جایگاه نهم را به خود اختصاص داده است.

این امتیازها از نظر ۱۰ منتقد داده شده است و ۵ ستاره به معنای عالی است که تاکنون به هیچ فیلمی تعلق نگرفته است.

فیلم «برادران لیلا» درباره لیلا با بازی ترانه علیدوستی است. زنی چهل ساله و مجرد که در خانواده‌ای درگیر با بحران اقتصادی زندگی می‌کند. او در دفتر اداری یک پاساژ کار می‌کند و تنها درآمد ثابت خانواده را دارد اما نه پدر و نه چهار برادرش به حرف او گوش نمی‌دهند. اسماعیل با بازی سعید پورصمیمی، پدر خانواده و پیرمردی تریاکی است که اخیرا نشانه‌های آلزایمر را بروز می‌دهد.

علیرضا با بازی نوید محمدزاده نیز، برادر معقول‌ ترانه است که به علت اختلاس صاحب کارخانه تعدیل نیرو شده است. پرویز با بازی فرهاد اصلانی نیز در پاساژی که لیلا در آن کار می‌کند به عنوان خدمه‌ای که عوارض توالت را دریافت می‌کند مشغول است و پنجمین فرزندش به تازگی متولد شده است.

فرهاد با بازی محمد علی‌محمدی نیز شغل ثابتی ندارد و مدام در حال بدنسازی است. منوچهر که پیمان معادی نقش او را ایفا می‌کند هم آدم دغل‌کاری است که برادرانش را ترغیب به نوعی کلاهبرداری می‌کند که پول پیش‌خرید ماشین را بالا بکشند. اسماعیل چندین سکه طلا پس‌انداز کرده و لیلا پیشنهاد می‌دهد که واحدی تجاری در پاساژ بخرند و بوتیکی راه بیندازند. این بوتیک قرار است در محل فعلی توالت‌های پاساژ باشد. از طرف دیگر سردسته فامیل فوت می‌کند. اسماعیل همواره به دنبال این مقام بوده زیرا سردسته می‌تواند بخشی از کادوهای عروسی‌های فامیل را صاحب شود، پس بنا به رسم خانوادگی، سکه‌هایش را به عنوان کادو عروسی می‌دهد و ماجرا آغاز می‌شود.

جایگاه فیلم«برادران لیلا» در جشنواره کن/ عکس

۲۵۹۲۴۵

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا