اجتماعی

ثبت نام در آزمون استخدام پیمانی دیوان محاسبات کشور آغاز شد/ لینک و جزئیات

ثبت نام در آزمون استخدام پیمانی دیوان محاسبات کشور آغاز شد/ لینک و جزئیات

ثبت نام در آزمون استخدام پیمانی دیوان محاسبات کشور از امروز (دوشنبه) ۱۱ بهمن آغاز شده است و تا ساعت ۲۴ شنبه ۱۶ بهمن ادامه دارد؛ بنابراین داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش می توانند برای ثبت نام اقدام کنند. 

شرایط عمومی استخدام:

۱- داشتن تابعیت ایرانی

۲- التزام به دین مبین اسلام

۳- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۴- عدم محکومیت به فساد اخلاقی، نداشتن سابقه محکومیت و سوء پیشینه کیفری که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی شده باشد (با تایید مراجع ذی‌صلاح)

۵- عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر و روان‌گردان‌ها

۶- دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم برای آقایان

توضیح ۱: کارت یا برگ معافیت موقت مورد پذیرش نیست و تاریخ ترخیص از خدمت وظیفه یا صدور کارت معافیت دائم قانونی، باید قبل از۱۹ اسفند باشد.

توضیح ۲: ادامه مراحل استخدامی دارندگان کارت معافیت پزشکی، در صورت توفیق در مراحل مربوط، پس از تایید پزشک معتمد بلامانع خواهد بود.

۷- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی لازم جهت انجام امور محوله با توجه به رشته شغلی انتخابی (طبق تایید مراجع پزشکی)

۸- متقاضیان استخدام نباید مستخدم بازخرید سایر دستگاه‌های اجرایی باشند.

۹- کارکنان رسمی و پیمانی دیوان محاسبات کشور به منظور تغییر محل جغرافیایی خدمت، حق شرکت در آزمون را ندارند.

شرایط اختصاصی استخدام:

۱- دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر (ملاک تاریخ فارغ التحصیلی ۱۴۰۰/۱۲/۱۹ است. 

تبصره ۱: رشته تحصیلی مقطع لیسانس افراد با مدرک تحصیلی فوق لیسانس می‌بایست یکی بوده و یا یکی از رشته‌های ذکر شده همان شغل در این فراخوان باشد.

۲- داشتن حداکثر سن ۳۰ سال تمام برای مقطع کارشناسی (از تاریخ ۷۰/۱۲/۱۹ به بعد)

۳- داشتن حداکثر سن ۳۳ سال تمام برای مقطع کارشناسی ارشد (از تاریخ ۶۷/۱۲/۱۹ به بعد)

۳- داشتن حداکثر سن ۳۵ سال تمام برای مقطع دکتری (از تاریخ ۶۵/۱۲/۱۹ به بعد)

۴- مدت خدمت سربازی به حداکثر سن اضافه می‌شود. 

۵-گواهی فراغت از تحصیل متقاضیان، کارت مربوط به وضعیت نظام وظیفه و تائیدیه‌های مربوط به سهمیه‌های قانونی، می‌بایست حداکثر تا روز برگزاری آزمون آماده و صادر شده باشد و به همراه سایر تائیدیه‌ها در روز تطبیق مدارک ارائه شود.

محل خدمت بر اساس مشاغل مورد نیاز در جدول شماره ۱ در ذیل این اطلاعیه درج شده است.

امتیازات و سهمیه‌های قانونی:

سهمیه ایثارگران

 بیست و پنج درصد (۲۵%) از ظرفیت استخدامی به جانبازان و آزادگان فاقد شغل، همسر و فرزندان شهدا، همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر، همسر و فرزندان آزادگان با مدت اسارت یک سال و بالاتر، خواهر و برادر شهید به ترتیب نمره مکتسبه اختصاص می‌یابد.

 پنج درصد (۵%) از ظرفیت استخدامی به رزمندگان (با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها)، همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد (۲۵%) و فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت به ترتیب نمره مکتسبه اختصاص می‌یابد.

 سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران در آگهی استخدام مشخص و از سهمیه سایر متقاضیان مجزا شده است. متقاضیان ایثارگر تائید شده مشمول این سهمیه، برای اعمال سهمیه مذکور صرفاً می‌بایست رشته شغلی– محل خدمت مشخص شده در سهمیه مذکور را انتخاب نمایند.

۵. ایثارگران متقاضی بهره مندی از سهمیه استخدامی حداقل ۲۵ درصد موضوع ماده (۲۱) قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران برای ثبت نام و بهره مندی از سهمیه مزبور، لازم است ابتدا اطلاعات خود را در سیستم سجایا (سیستم جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران) ثبت کرده و توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران تائید شود و در صورت عدم تائید بنیاد، مجاز به انتخاب رشته شغلی– محل خدمت مشخص شده سهمیه یاد شده نمی‌باشند.

۶. مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران، مجاز به بهره مندی از سهمیه استخدامی ۵ درصد سایر ایثارگران نیستند. به عبارت دیگر هر متقاضی ایثارگر می‌تواند در صورت مشمول بودن، صرفاً یکی از سهمیه‌های مشخص شده بر اساس ضوابط مربوط را استفاده کند؛ بنابراین مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران، برای استفاده از سهمیه اختصاصی خود، صرفاً باید مشاغل مشخص شده برای آنان را در آگهی استخدامی انتخاب نمایند.

۷. جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر از شرط حداکثر سن معاف می‌باشند.

۸. سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه ۵ درصد ایثارگران در آگهی استخدام مشخص و از سهمیه سایر متقاضیان مجزا شده است. متقاضیان ایثارگر تائید شده مشمول این سهمیه، برای اعمال سهمیه مذکور صرفاً می‌بایست رشته شغلی– محل خدمت مشخص شده در سهمیه مذکور را انتخاب کنند.

سهمیه معلولین عادی:

تا سقف سه درصد (۳%) ظرفیت استخدامی به معلولان مشروط بر دارا بودن شرایط احراز شغل و برخورداری از توانایی جسمی متناسب با شغل مورد نظر به ترتیب نمره مکتسبه اختصاص می‌یابد (معلول عادی فردی است که دارای کارت سازمان بهزیستی باشد و توانایی انجام مشاغل مندرج در جدول شماره ۱ «مندرج در ذیل این اطلاعیه» با تایید پزشک معتمد دیوان محاسبات کشور را داشته باشد).

مراحل ثبت نام، برگزاری آزمون، اعلام نتایج و تطبیق مدارک:

۱- متقاضیان پس از مطالعه دقیق شرایط مندرج در این آگهی می‌توانند از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ تا ساعت ۲۴ روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور در آزمون ثبت نام کنند.

۲- متقاضیان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است، با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور و پرداخت مبلغ ۹۰۰.۰۰۰ ریال برای دریافت سریال ثبت‌نامی اقدام و سپس با مراجعه به بخش مربوطه در آزمون ثبت نام کنند.

۳- پس از ثبت نام و پرداخت هزینه، وجه واریزی مسترد نمی‌شود.

۴- کارت شرکت در آزمون از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۱۶ برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. آزمون نیز در روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۱۹ با توجه به آمار ثبت‌نام کنندگان به صورت غیرمتمرکز و منطقه‌ای برگزار می‌شود.

۵- صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تائید اطلاعات ارسالی از سوی متقاضیان نبوده و مدارک متقاضیان پس از اعلام قبولی اولیه در آزمون، توسط دیوان محاسبات کشور بررسی خواهد شد.

۶- نتایج، کارنامه و فهرست پذیرفته شدگان در آزمون (سه برابر ظرفیت نهایی پذیرفته شده) تا ۴۰ روز پس از برگزاری آزمون از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی خواهد شد.

۷- پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت پس از تطبیق مدارک و تکمیل پرونده، طی برنامه زمانی وارد فرآیند مصاحبه تخصصی خواهند شد.

یادآوری ها:

 افرادی که کارمند شاغل سایر سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی هستند، می‌بایست پس از پذیرفته شدن حداکثر تا یک ماه نسبت به ارائه استعفا نامه خود به دیوان محاسبات کشور اقدام کنند؛ در غیر این صورت از ادامه فرآیند استخدامی حذف می‌شوند.

 پس از پذیرفته شدن و نهایی شدن مراحل استخدام، انتقال از استان محل قبولی به استان‌های دیگر به مدت ۵ سال امکان پذیر نیست.

۴۷۲۳۳

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا