سمنان

ثبت نام بیش از ۱۰۰۰همیار طبیعت و احیای ۱۰ هکتار از عرصه‌های جنگلی در مهدیشهر

ثبت نام بیش از ۱۰۰۰همیار طبیعت و احیای ۱۰ هکتار از عرصه‌های جنگلی در مهدیشهر

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ،وی گفت: یکی از رویکردهای اصلی سازمان منابع طبیعی، هم افزایی با مردم و دستگاه‌ها برای حفاظت ، توسعه و احیای منابع ‌طبیعی است.

وی اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی منابع ‌طبیعی را از الزامات موفقیت در این بخش دانست و افزود: برای جلب مشارکت آحاد جامعه در حفظ و احیای این منابع ارزشمند، باید این موضوع به مطالبه عمومی تبدیل شود و رسانه‌ها از جمله صدا و سیما و آموزش و پرورش می‌توانند در این خصوص نقش‌آفرینی ویژه‌ای داشته باشند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر در تبیین رویکرد سازمان در جلب مشارکت دستگاه‌های اجرایی و مردم برای کاهش تخریب سرزمین گفت: احصا و ثبت بیش از ۱۰۰۰همیار طبیعت، احیای ۱۰ هکتار از عرصه‌های جنگلی در قالب مسئولیت اجتماعی و با کمک فعالین حوزه صنعت و معدن در سال گذشته، انجام ۱۰ هکتار پروژه‌های آبخیزداری با مشارکت مردم و خیرین و فعالیت‌های مشترک با آموزش و پرورش برای فرهنگ‌سازی از ثمرات رویکرد مشارکتی و تعامل با بخش‌های مختلف است که باید با جدیت گسترش یابد.

حیدر واحد مطلق رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر با همکاری و مشارکت یکدیگر باید به دنبال کاهش آسیب به عرصه های منابع‌طبیعی و محیط زیست و سازگاری با پدیده‌های طبیعی همچون خشکسالی و گرد و غبار باشیم.

وی افزود: منابع طبیعی مرز ندارد به عنوان مثال تخریب جنگل در برزیل فقط بر آن منطقه تأثیر ندارد، بلکه آثار آن تمامی جهان را به مخاطره می‌اندازد. از این جهت گفته می شود که آثار مسائل زیست محیطی فرامرزی است و در جلوگیری و کاهش تخریب و در احیای عرصه‌های تخریب یافته همه مسئولند، لذا معتقدیم هم در بُعد داخل کشور و خارج کشور این هم افزایی باید ایجاد شود.

واحد مطلق با اشاره به پیامدهای منفی تخریب منابع طبیعی در کشورهای همسایه گفت: در بُعد بین‌المللی عضویت ایران وکشورهای همسایه درکنوانسیون مقابله با بیابان‌زایی وکاهش اثرات خشکسالی(UNCCD) زمینه خوبی برای تعامل و هم‌افزایی بین دولت‌ها ایجاد کرده است.

۴۸

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا