قزوین

ثبت نام بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت در قزوین آغاز شد

ثبت نام بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت در قزوین آغاز شد

به گزارش خبرگزاری recive از قزوین؛ حجت‌الاسلام سید محمود عرب، مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان قزوین با اعلام این خبر گفت: مسابقات ملی مهارت در راستای شناسایی و معرفی نخبگان مهارتی همه ساله در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری با حضور نخبگان و استعدادهای برتر برگزار می‌شود.
او خاطرنشان کرد: مرحله شهرستانی مسابقات ملی مهارت در ابتدا به صورت آزمون کتبی و به طور همزمان در کشور برگزار می‌شود و پس از آن در هر استان از میان قبول‌شدگان مرحله کتبی با برگزاری آزمون عملی نسبت به انتخاب نفرات برتر و معرفی به مرحله استانی اقدام می‌شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین با اشاره به اینکه رقابت‌های ملی مهارت، زمینه‌ای برای تبادل اطلاعا، تجربیات، شناسایی و معرفی نخبگان مهارتی به بنگاه‌های اقتصادی است، افزود: برگزاری این رقابت‌ها موجب نمایان‌شدن نخبگان مهارتی این استان نیز می‌شود.
این مقام مسئول رقابت داوطلبان بیستمین مسابقات ملی مهارت را در ۴۵حرفه برشمرد و ادامه داد: حرفه‌های زیرمجموعه فناوری اطلاعات، حمل‌ونقل و ترابری، خدمات اجتماعی و فردی، فناوری ساخت‌وساز و ساختمان، فناوری ساخت، مهندسی، هنرهای خلاق و مد عناوین رشته‌های این دوره از مسابقات است.
عرب اظهار کرد: داوطلبان و نخبگان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت اداره کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان قزوین به آدرس www.ghazvintvto.ir یا آدرسhttp://worldskills.ir/1400/03/22/competitors/
تا ۱۷تیر ماه در حرفه مورد نظر ثبت نام کنند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین گفت: در حرفه‌های فناوری آب، ساخت‌وتولید تیمی، مکاترونیک، امنیت سایبری، پردازش ابری و تعمیر و نگهداری هواپیما متولدین ۱۳۷۷/۱۰/۱۲ به بعد و در سایر رشته‌ها متولدین ۱۳۸۰/۱۰/۱۲ به بعد می‌توانند ثبت نام کنند.
سازمان آموزش فنی‌و حرفه‌ای کشور به عنوان نماینده ایران در سازمان جهانی مهارت (WSI) به طور سالانه مسابقات ملی مهارت را برگزار می‌کند و برگزیدگان آن برای شرکت در مسابقات جهانی مهارت که هر ۲سال یک‌بار در یکی از کشورها برگزار می‌شود، اعزام می‌شوند.

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا