اخبار استانها

ثبت رکورد ورود بیش از ۸۳۳ هزار گردشگر به جزیره قشم

ثبت رکورد ورود بیش از ۸۳۳ هزار گردشگر به جزیره قشم

به گزارش recive از قشم، افشار فتح الهی با اعلام پایان زمان فعالیت ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، اظهار کرد: خوشبختانه امسال با فعالیت ۲۴ ساعته نیروهای ۱۳ کمیته تخصصی ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم، خاطرات شیرین و ماندگاری برای گردشگران رقم زده شد.

وی ادامه داد: بیش از ۸۳۳ هزار نفر گردشگر تا روز ۱۳ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ وارد جزیره قشم شده بود که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۵۰۰ درصد رشد داشته است.

رییس ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم تصریح کرد: در این مدت بیش از ۲۶ هزار گردشگر از طریق پروازهای داخلی و خارجی به جزیره زیبای قشم سفر کرده‌اند که این رقم نسبت به سال گذشته بیش از ۱۱۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گفته فتح الهی؛ همچنین تا پایان ۱۳ فروردین‌ماه سال جاری حدود ۱۳۱ هزار خودرو از طریق بنادر پهل و لافت به جزیره قشم وارد شده‌اند که نسبت به سال گذشته بیش از ۴۲۱ درصد رشد دارد.

وی خاطرنشان کرد: طی ۱۸ روز از تعطیلات پایان سال گذشته و نوروز ۱۴۰۱ قشم نزدیک به ۳ میلیون و ۴۲۳ هزار شب اقامت در اقامتگاه‌های نگین خلیج‌فارس ثبت شده است.

رییس ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم افزود: با توجه به برجای گذاشتن رکورد ورود بیش از ۸۳۳ هزار نفری میهمانان نوروزی در همین بازه زمانی، هر گردشگر در جزیره قشم به‌طور میانگین بیش از ۴ شب اقامت داشته است.

فتح الهی ادامه داد: این حجم از شب اقامت مربوط به هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، اقامتگاه‌های بوم گردی، مهمان‌پذیرها، اقامتگاه‌های سنتی، مجتمع‌های گردشگری، منازل استیجاری، چادرها، کمپ پارک‌های مسافرتی، خوابگاه‌ها و همچنین مدارس می‌باشد.

وی بیان کرد: در این مدت (۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین‌ماه ۱۴۰۱) بیش از یک‌میلیون و ۲۹۵ هزار بازدید توسط گردشگران قشم از سایت‌های گردشگری متعدد این جزیره زیبا انجام شده است.

رییس ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم با تاکید بر برنامه‌ریزی صورت گرفته جهت سفر ارزان تمامی اقشار به جزیره قشم، افزود: سازمان منطقه آزاد قشم به تبعیت از سیاست‌های دولت سیزدهم در نظر دارد، شرایط سفر ارزان به قشم در طول سال برای همه مردم به‌ویژه اقشار ضعیف جامعه فراهم کند.

فتح الهی اضافه کرد: خدمات‌رسانی بی‌وقفه نیروهای ستاد اجرایی خدمات سفر قشم در حوزه‌های مختلف به‌ویژه خدمات شهری و روستایی، اسکان و رفاه، نظارتی و تنظیم بازار، بهداشت و سلامت، حمل‌ونقل، انتظامی، امنیتی و ترافیکی ستودنی است.

وی در ادامه از همکاری و تعامل کم‌نظیر تمامی ائمه محترم جمعه، فرمانداری ، شهرداران، دهیاران، ارگان‌ها و نهادهای نظامی و انتظامی و نیروهای بسیج و همچنین مردم نجیب جزیره زیبای قشم در خدمات‌رسانی به میهمانان نوروزی قدردانی کرد.

رییس ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: جلب رضایت نسبی گردشگران به‌عنوان افتخاری بزرگ در میزبانی افزون بر ۸۳۳ هزار نفر میهمان نوروزی ۱۴۰۱ جزیره قشم است.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا