قزوین

ثبت‌نام دانش‌آموزان ابتدایی در استان قزوین آغاز شد

ثبت‌نام دانش‌آموزان ابتدایی در استان قزوین آغاز شد

به گزارش خبرگزاری recive از قزوین؛ سید یداله حسینی، معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش قزوین از آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه ابتدایی در مدارس استان خبر داد و گفت: خانواده ها با مراجعه به نزدیک‌ترین واحد آموزشی اقدام به ثبت‌نام فرزندان خود کنند.
او افزود: ثبت‌نام دانش‌آموزان فقط بر اساس محدوده‌ جغرافیایی تعیین شده از سوی ستاد ثبت‌نام انجام می‌شود و مسئولیت ثبت‌نام‌ها برعهده مدیران مدارس است.
حسینی با بیان اینکه ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول و پیش‌دبستان به صورت حضوری انجام می‌شود، ‌اظهار کرد: ثبت‌نام نهایی دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی منوط به ارائه تأییدیه از پایگاه سنجش بوده و ثبت‌نام بدون سنجش ممنوع است.
این مقام مسئول، تحقق عدالت آموزشی را مستلزم رعایت ضوابط ثبت‌نام توسط اولیا و همکاران دانست و افزود: ثبت‌نام سایر پایه‌ها بعد از اعلام نتایج امتحانات انجام می‌شود و نیازی به حضور اولیای دانش‌آموزان میان‌پایه برای ثبت‌نام در مدارس نیست و این دانش‌آموزان به صورت خودکار بعد از اعلام نتایج خرداد در پایه بالاتر در همان آموزشگاه محل تحصیل ثبت‌نام می‌شوند.
او تاکید کرد: امسال برای ثبت‌نام مقطع ابتدایی فرصت ۲ماهه در نظر گرفته شده است تا خانواده‌ها مدارک هویتی و همچنین محل سکونت‌شان را به مدرسه ارائه کنند و دانش‌آموزان کلاس اول، باید حتماً کارت واکسن و ۶قطعه عکس و کپی مدارک هویتی همراه داشته باشند.
حسینی ادامه داد: مدارس شاهد ویژه خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران است که متقاضیان باید در سامانه شاهد ثبت‌نام کرده و پس از کسب امتیاز مجاز به ثبت‌نام در این مدارس هستند.
او خاطرنشان کرد: پذیرش دانش‌آموزان در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی فقط از طریق آزمون امکان‌پذیر است تا دانش آموزان مستعد بتوانند در یک رقابت سالم وارد این مدارس شوند.
معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش قزوین یادآور شد: در حال حاضر ۱۲۷هزار دانش‌آموز در مقطع ابتدایی مشغول تحصیل هستند که از این تعداد ۲۵هزار و ۲۰۰دانش‌آموز کلاس اولی و حدود ۲۴هزار نفر نوآموز نیز پیش‌دبستانی هستند.
استان قزوین دارای ۲۵۳هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا