اخبار ورزشی

تیم جدید مجیدی را بشناسید/عکس

تیم جدید مجیدی را بشناسید/عکس

جدایی فرهاد مجیدی از استقلال بعد از قهرمانی در لیگ ایران این روزها جنجال آفرین شده و قهرمان ایران را به فکر پیدا کردن سرمربی جدید واداشته است.
*خداحافظی با استقلال با رکوردی بی نظیر
مجیدی بعد از رکوردی فوق العاده و بدون شکست استقلال را قهرمان لیگ ایران کرد تا نامش را در تاریخ لیگ برتر به عنوان تنها مربی شکست ناپذیر ثبت کند.

مجیدی بعد از خداحافظی بلافاصله قراردادش را با تیم اتحاد کلباء امارات امضا کرد تا مربیگری اش را در فصل آینده با تیم ناشناخته اماراتی آغاز کند.
*اتحاد کلباء تیمی ناشناخته و بدون افتخار
در این گزارش تیم جدید فرهاد مجیدی معرفی شده تا فوتبال دوستان شناختی کلی از تیم مربی ایرانی داشته باشند.

باشگاه اتحاد کلباء در سال ۱۹۷۱ میلادی تاسیس شد. اما نکته جالب این است که این باشگاه متشکل از ۴ باشگاه فوتبال است که در شهر کلباء قرار داشتند و با ادغام ۴ باشگاه (الشعب، العروبه، الشباب و شباب الخلیج) باشگاه اتحاد کلباء در لیگ دسته دوم امارات تاسیس شد.
اما تاریخچه این باشگاه را می توان از سال ۱۹۶۲ میلادی دانست که نامش «باشگاه الشعب» بود ولی تعدد باشگاه های فوتبال در شهر کوچک کلباء باعث شد تا ۴ باشگاه بعد از ۹ سال ادغام شوند و باشگاه اتحاد کلباء ایجاد شود.

*زندگی با ببرهای خفته در منطقه ناشناخته امارات
این باشگاه در سال ۱۹۷۹ یعنی ۸ سال پس از تاسیس خود برای اولین بار به لیگ برتر فوتبال امارات صعود کرد و در طول سال های گذشته صعودی پلکانی داشته است.
شهر کلباء در امارت شارجه قرار دارد. البته این شهر کوچک از خاک آن امارت جدا افتاده و در کرانه دریای عمان واقع شده‌ است و بیشترین کشتزارهای امارت شارجه در کلباء قرار دارند.
اتحاد کلباء در لیگ دسته دوم امارات ۶ بار قهرمان شده ولی در لیگ برتر این کشور افتخاری ندارد و همیشه جزو تیم های پایین جدول بوده است.

* پایان بلندپروازی مجیدی در امارات
اتحاد کلباء در فصل گذشته با کسب ۲۸ امتیاز کار خود را با قرار گرفتن در رده دهم جدول ۱۴ تیمی لیگ برتر امارات به پایان برد. آرزوی این تیم گمنام اماراتی با فرهاد مجیدی ایستادن در میان ۵ تیم نخست لیگ برتر امارات است.
به نظر می رسد مجیدی بعد از قهرمانی با استقلال کار سختی به همراه این تیم گمنام اماراتی ندارد. اتحاد کلباء ملقب به «نمور» ببرها تنها در لیگ دسته دوم افتخار داشته و تیمی کاملا متوسط در لیگ برتر امارات به شمار می آید. پروژه مجیدی بعد از قهرمانی استقلال برای رفتن به اتحاد کلباء به نظر می رسد تنها این است که مانع سقوط این تیم در فصل آینده شود و نتایج قابل قبولی بگیرد.

بیشتر بخوانید:

لیونل مسی در لباس فصل بعد بارسلونا/عکس

دلتنگی مدافع جدید پرسپولیس/عکس

انتظار مجیدی برای رضایتنامه پیوستن به استقلال/عکس

۲۵۴ ۲۵۱

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا