اصفهان

تولید روغن موتور «سبز» توسط شرکت نفت سپاهان/ کاشت ۳۳ هزار اصله نهال

تولید روغن موتور «سبز» توسط شرکت نفت سپاهان/ کاشت ۳۳ هزار اصله نهال

به گزارش recive از اصفهان،، پایگاه بسیج شهید تورجی زاده با حضور مدیر عامل شرکت نفت سپاهان، خانواده شهید والامقام تورجی زاده و جمعی از مقامات نظامی و انتظامی استان اصفهان در محل پالایشگاه شرکت نفت سپاهان افتتاح شد.

مدیر عامل شرکت نفت سپاهان در این مراسم اظهار کرد: بیش از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی می گذرد و در مسیر تولید با وجود همه تحریم‌ها توانستیم سربلند باشیم و علاوه بر جواب به نیاز داخلی کشور، با توجه به رعایت استانداردهای بین‌المللی به امر صادرات محصولات به کشورهای اروپایی و آسیایی نیز بپردازیم.

محمدامیر نیکوهمت بابیان اینکه این شرکت تامین کننده نیاز ۲۰ استان کشور است، افزود: تولید ۷۲۰ هزار تن تولید انواع روغن‌های موتوری و بنزینی در سال را داریم که میزان اضافی آن صادر می شود.

وی با اشاره به اهمیت صادرات و ارزآوری در جنگ اقتصادی تاکید کرد: همواره در پی ارتقای کیفیت تولیدات خود هستیم که منجر به توسعه نام و نشان یک برند ایرانی در منطقه و جهان می شود.

مدیر عامل شرکت نفت سپاهان بیان کرد: در همین راستا با کمک افراد متخصص به تولید محصولات دانش بنیان پرداخته و برای اولین بار در کشور توانستیم روغن «سبز» که برای محیط زیست مخرب نیست، تولید کردیم.

مذاکره با کشورهای جهان برای توسعه صادرات

نیکوهمت با اشاره به اینکه برای آمادگی بیشتر در دوران پسا تحریم جدای از ایستگاه‌های صادراتی بندرعباس و بوشهر، چابهار را به‌عنوان ایستگاه سوم در نظر گرفتیم، گفت: مذاکراتی باتمام کشورهای آفریقا، آسیا، اروپا و آمریکای جنوبی برای صادرات داریم.

وی با اشاره به ایجاد شبکه مویرگی توزیع در این شرکت ادامه داد: به زودی با ایجاد این شبکه ، فراورده‌های تولیدی این شرکت بدون قیمت اضافی به آخرین زنجیره مصرف یعنی تعویض‌ روغنی‌ها در ۲۰ تا ۲۶ استان می رسد.

مدیر عامل شرکت نفت سپاهان با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاری شرکت نفت سپاهان را ۱۲۰ میلیون دلار بوده است، گفت: حدود ۷۰ درصد تجهیزات پروژه ما در حال بومی‌سازی داخلی است و حدود ۳۰ درصد طراحی و ساخت وارداتی است.

اقدامات محیط زیستی

وی با اشاره به اقدامات لازم در راستای کاهش آلودگی هوا و تأثیر این پالایشگاه، گفت: تمام اصول محیط زیست و استانداردهای لازم رعایت می کنیم و چندین سال پیاپی این شرکت عنوان صنعت سبز را از سازمان محیط زیست دریافت کرده است ضمن اینکه در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود برای حفظ محیط زیست اقدام به کاشت ۳۳ هزار اصله نهال کرده‌ایم.

وی بخشی از آلودگی هوا را مربوط به عدم به روز رسانی و تعمیرات دستگاه‌های صنعتی و وسایل نقلیه دانست و افزود: گرچه کیفیت روغن موتورها ارتقا پیدا کرده است اما کافی نیست و باید تنظیم موتور خودروها نیز به درستی انجام شود.

۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا