خوزستان

تولید برق در نیروگاه های خوزستان

تولید برق در نیروگاه های خوزستان

مدیر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: از این مقدار برق تولید شده ۲۴.۱ درصد توسط نیروگاه‌های برق‌آبی، ۷۲.۷ درصد به وسیله نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی و ۱.۶ درصد توسط نیروگاه‌های تولید پراکنده تولید شد.

 فرامرز شادفر با بیان اینکه نیروگاه غرب کارون در تابستان ۱۴۰۰ با تزریق انرژی معادل ۶۰۰ گیگاوات ساعت سهم ۱.۶ درصدی از کل تولید این سال را داشته، افزود: از ۷۲.۷ درصد برق تولیدی در نیروگاه‌های حرارتی و گازی، ۴۳ درصد توسط نیروگاه‌های بخش دولتی (رامین و ماهشهر) و ۵۷ درصد توسط نیروگاه‌های بخش خصوصی (زرگان، آبادان، خرمشهر، شهدای پیروز بهبهان و فجر) تولید و به شبکه تحویل شد.

مدیر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان ادامه داد: انرژی مصرفی در سال ۱۴۰۰ برابر ۴۰ هزار و ۲۹۶ گیگاوات ساعت بوده که نشان دهنده حدود ۸.۷ درصد افزایش مصرف انرژی نسبت به مدت مشابه در سال پیش از آن است. پیک این سال نیز به میزان هشت هزار و ۴۸۹ مگاوات بوده که نسبت به سال پیش از آن ۰.۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

شادفر گفت: به منظور افزایش قابلیت اطمینان شبکه و استفاده بهینه از انرژی الکتریکی جابجایی مصرف غیرضروری از ساعات اوج مصرف (ساعت ۱۸ تا ۲۱) به سایر ساعات شبانه روز توسط کلیه مصرف کنندگان امری لازم و ضروری است.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا