همدان

تولیدات دانشنامه همدان در انتظار هزینه چاپ

سید محمدباقر حسینی‌سیر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: دانشنامه فرهنگ، تمدن و مشاهیر استان همدان مجموعه‌ای کامل برای شناخت و معرفی پیشینه‌ فرهنگی و تاریخی استان است که سه دوره‌ زمانی قبل از اسلام؛ دوران اسلامی و دوران معاصر، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را دربرمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه مجموعه دانشنامه همدان در ۱۰ سر مدخل اصلی و کارگروه نگارش می‌شود افزود: کلیات همدان‌شناسی، طبیعت و جغرافیا، اقتصاد، تاریخ سیاسی، بافت اجتماعی، فرهنگ، ادب و هنر، دین، عرفان و ادبیات عربی، سیمای تاریخی استان، مدیریت و انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از جمله سرفصل‌هایی دانشنامه همدان است.

رئیس حوزه هنری استان همدان خاطرنشان کرد: این دانشنامه بیش از ۳۰۰ جلد کتاب و تعداد زیادی محصولات دیگر در دو بخش اصلی شامل مدخل‌های الفبایی و در بخش پیوست در چهار مرحله نگارش می‌شود.

وی با بیان اینکه ۳۰ اثر از دانشنامه شامل کتاب و آلبوم موسیقی چاپ شده است گفت: ۶۰ عنوان از دانشنامه که محتوای آنها هم آماده است در انتظار بودجه برای چاپ است.

حسینی‌سیر با تاکید بر اینکه با تخصیص اعتبار کار دانشنامه زودتر به نتیجه می‌رسد گفت: امیدواریم به زودی تمام کتب در دست چاپ از جمله جلد دوم “خانه‌های قدیمی” و “جدال متشرع” به دست علاقمندان برسد.

انتهای پیام/۸۹۰۰۳/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا