سیاسی

توضیحات فائزه هاشمی درباره قهر کرباسچی از حزب کارگزاران

توضیحات فائزه هاشمی درباره قهر کرباسچی از حزب کارگزاران

فائزه هاشمی گفت :  از ابتدای فعالیت حزب کارگزاران سازندگی؛ آقای کرباسچی دبیرکل بودند و حالا این تغییر در مسیر تحول و پویایی  و حرکت رو به جلو  است که به طور طبیعی باید رخ می داد.

هاشمی در پاسخ به این سوال که «با تغییر دبیرکل برخی از اعضاء حزب که پیش از این به دلیل دلخوری در جلسات حضور پیدا نمی کردند به حزب برگشتند؟»، گفت: دلخوری ها به آقای کرباسچی مربوط نبود، همان طولانی شدن که آثار خود را معمولا دارد و هر تشکیلاتی را از پویایی می اندازد در حزب ما هم تاثیر داشت.

وی ادامه داد: علاوه بر این مواضع حزب نیز در ۴ سال اخیر -که ربطی هم به آقای کرباسچی نداشت- دلیل برخی دلخوری ها بود، خود من  یکی از دلایلی که مدت ها در جلسات حزب حضور پیدا نمی کردم مواضع حزب بود.

فائزه هاشمی درباره دلایل عدم حضور خود در سال های اخیر در جلسات حزب کارگزاران گفت: من هیچ مشکلی با شخص آقای کرباسچی نداشتم بخشی از دلایل عدم حضور من در سال های اخیر در جلسات مربوط به تشکیلات حزب بود که دچار رکود شده بود و بخشی هم مواضع حزب بود چرا که بعد از فوت بابا همان طور که دولت روحانی تغییر موضع داد و مسیرش عوض شد احزاب اصلاح طلب هم عمدتا جور دیگری شدند و از مردم فاصله گرفتند از جمله حزب کارگزاران.

هاشمی خاطر نشان کرد: حزب کارگزاران از نگاه من حزبی اصلاح طلب بود اما این سال های آخر من اصلاح طلبی را در مواضع حزب نمی دیدم و یکی از مهم ترین نقدهای من نیز همین بود که به حزب نمی رفتم.

وی ادامه داد: خود من فعلا به صورت مشروط برگشتم تا ببینیم به سند مواضع بر می گردد و رابطه با مردم بر قرار می شود و در کنار مطالبات مردم می ایستد و در این صورت همکاری من با حزب افزایش هم پیدا می کند اما اگر این موارد را نبینم باید دوباره فکر کنم که این مسیر درست است یا نه.

عضو شورای مرکزی کارگزاران سازندگی ایران در پاسخ به این سوال که آیا تغییر دبیرکل باعث تغییر رویکردها و سیاست های حزب می شود، گفت: من تصور نمی‌کنم تغییر دبیرکل تغییر خاصی را در این بحث ایجاد کند، قبل از این هم محسن و آقایان مرعشی و کرباسچی مواضع حزب را تبیین می کردند این که فکر کنیم با تغییر دبیرکل تغییر مواضع خاصی رخ می دهد ،البته امیدوارم تغییر و تحول مثبت اتفاق بیافتد.

هاشمی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که آیا عدم حضور کرباسچی در جلسات حزب دال بر دلخوری وی است، گفت:  کسی آقای کرباسچی را عوض نکرد ، خودشان متوجه شدند حزب نیاز به تغییرات دارد و کاندیدا نشدند بنابراین این تعبیرات درست و واقعی نیست .

بیشتر بخوانید:

مرعشی دبیرکل حزب کارگزاران : اشتباه تاریخی ما فاصله گرفتن از رهبری بود / می خواهیم به دولت و رهبری راهکار بدهیم

ورود «کارگزاران» به دوره پساکرباسچی

بادها خبر از تغییر فصل می دهند / غیبت کرباسچی در جلسات کارگزاران ، حضور فعال فائزه هاشمی

وی ادامه داد: ایشان تا الان جلسات را نیامدند، به هر حال هر کسی نیاز به دوره استراحت دارد . همان طور که همه ما یک دوره ای نیاز داشتیم ایشان هم الان در همان حالت است و امیدواریم به حزب بازگردد.

فائزه هاشمی: رئیسی تصمیم گیر نیست او را اداره می‌کنند / زیرپای رئیسی پوست خربزه انداخته اند

فائزه هاشمی در پاسخ به این موضوع که با توجه به اخبار منتشر شده مبنی بر این که کرباسچی تصمیم به راه اندازی مستقل و مجدد روزنامه هم میهن دارد ، ممکن است این موضوع به راه اندازی یک جریان سیاسی مستقل از کارگزاران بیانجامد»، گفت: روزنامه هم میهن قبلا هم توسط ایشان خارج از چهار چوب حزب منتشر می شد ایشان قبلا این روزنامه را داشت ، بعد از آن مدت زمانی گرفتار انتشار روزنامه سازندگی بود و حالا با توجه به این که وقتشان آزاد شده ، شاید می‌خواهند دوباره انتشار روزنامه را از سر بگیرند.

وی ادامه داد: من این موضوع را تعبیر به تغییر مسیر آقای کرباسچی از حزب کارگزاران نمی کنم ، ما همه در جلسات شورای مرکزی دوست داریم  ایشان باز گردد.

هاشمی خاطر نشان کرد: آقای کرباسچی از ارکان اصلی حزب بودند که ما هر جا پیروزی و افتخارات داشتیم و حزب توانسته بود موثر باشد آقای کرباسچی پای اصلی بود و سابقه درخشانی در حزب ما دارد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی همچنین گفت: آقای کرباسچی همیشه عنصر مهم حزب بودند و امیدواریم از این به بعد هم در جلسات و فعالیت های حزب حضور داشته باشند

21231

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا