سیاسی

توصیه‌های آیت‌الله مکارم‌شیرازی به «طلاب جوان» /مردم انتظار دارند روحانیون «رفتار روحانی» داشته باشند

توصیه‌های آیت‌الله مکارم‌شیرازی به «طلاب جوان» /مردم انتظار دارند روحانیون «رفتار روحانی» داشته باشند

آیت‌الله مکارم‌شیرازی امروز در مراسم عمامه‌گذاری شماری از طلاب حوزه علمیه که در مدرسه امیرالمومنین(ع) برگزار شد، اظهار داشت: اسلام آمده تا حیات معنوی به انسان ببخشد و جمعیتی که همواره با هم در حال نزاع بودند و فرزندان خود را زنده به گور می‌کردند را هدایت کند.
مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه اسلام دین حیات است، بیان کرد: قبل از اسلام مردم به خاطر ترس از تأمین زندگی و همچنین برای هدیه کردن به بت‌ها فرزندان خود را با دست خودشان قربانی می‌کردند که باید عنوان داشت این جامعه یک جامعه مرده است که دست به چنین جنایتی می‌زند.
استاد سطوح عالی حوزه علمیه در توصیه‌های به طلاب جوان که به تازگی ملبس به لباس روحانیت شدند، تصریح کرد: این لباس مسئولیت‌آور و افتخارآفرین است و لباس شاگردی امام زمان (عج) و امام صادق (ع) است، طلاب جوانی که ملبس به لباس روحانیت شده‌اند باید از این پس شخصیت دیگری از خود نشان دهند و ثابت کنند لباس سربازی امام زمان حیات معنوی دیگری را برای آنان به همراه خواهد داشت.
وی با اشاره به آیات قرآن کریم بیان کرد: اسلام دعوت به حیات می‌کند و این بدان معنا است که انسان حیات مادی و معنوی دارد و قبل از اسلام مردم حیات مادی داشتند و اسلام حیات معنوی را برای آنان به ارمغان آورد.
آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: مردم انتظار دارند روحانیون واقعاً رفتار روحانی داشته باشند و نسبت به خانواده، خویشاوندان و همسایگان خود توجه لازم را داشته باشند و سایر مسلمین را هم برادر خود بدانند.

بیشتر بخوانید:

آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار قالیباف: شرایط اقتصادی، نه‌تنها رو به بهبود نیست، بلکه تورم افزایش شدید داشته / مردم، به‌شدت گلایه‌مند و نگران هستند

جوادی آملی در دیدار قالیباف: مسئولیت به آدم‌های «خوب بی‌عرضه» واگذار نشود / درست رفتار نکنیم، خداوند ما را می‌برد و با قوم دیگری، دینش را حفظ می‌کند

آیت‌الله نوری همدانی در دیدار قالیباف: بیکاری، گرانی، کم‌ارزشی پول ملی باعث ناراحتی مردم شده / مشکلات را به مسئولان انتقال می‌دهیم، منعکس نمی‌شود

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا