سمنان

توسعه فرهنگ کتابخوانی در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار موثر است

توسعه فرهنگ کتابخوانی در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار موثر است

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان، سید محمدرضا هاشمی، چهارشنبه شب همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی در بازدید از دبیرخانه ستاد ترویج و توسعه کتاب و کتابخوانی استان گفت: استان سمنان روز گذشته به عنوان استان برتر در حوزه انجمن کتابخانه های عمومی و فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کشور با حضور ریاست جمهوری انتخاب شد که امری بسیار ارزشمند است.

وی افزود: سطح سواد در استان سمنان از میانگین کشوری بالاتر است و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، مردم استان سمنان مردمی دانش پژوه و دوستدار علم و دانش هستند.

هاشمی تاکید کرد: کتاب باید در سبد خانوار قرار گیرد تا به عنوان غذای روح در افزایش سطح آگاهی و در مسیر پیشرفت و بالندگی تاثیر گذار باشد.

وی دراین بازدید از مجموعه موسسه آرمان روشن و تمامی دست اندرکاران آن در تولید دستگاه های دانش بنیان با هدف ترویج و توسعه کتاب و کتابخوانی تقدیر و تشکر کرد.

هاشمی ابراز امیدواری کرد: در نقطه به نقطه شهر سمنان با بکارگیری این تولیدات دانش بنیان، دسترسی مردم به کتاب‌ بیش از پیش تسهیل شود.

استاندار سمنان خاطرنشان کرد: سطح سواد رسانه ای بالای مردم این استان مسیر پیشرفت و بالندگی استان را در آینده تسهیل خواهد کرد.

در این بازدید مدیران کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کتابخانه های عمومی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شهردار سمنان، مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و جمعی از مسوولان و فعالان کتاب و کتابخوانی حضور داشتند.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا