فرهنگ و هنر

توزیع ۳۱۳ بسته لوازم‌التحریر در مناطق محروم کشور توسط یک گروه جهادی+فیلم و عکس

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، گروه جهادی شهدا با همکاری پایگاه مقاومت بسیج امام صادق(ع) موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، این بار در ماه مهر استان زنجان در غرب و مناطقی را در شرق کشور برای ارائه خدمات برگزید و راهی این مناطق شد.

بر اساس این گزارش، شهرستان خدابنده، روستای ویک، پابند و کشک آباد مقصد گروه جهادی شهدا بود تا با شیوع ویروس کرونا و بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید هدایایی اعم از کتاب و لوازم‌التحریر را به دانش‌آموزان مناطق محروم اهدا کند.

گروه جهادی شهدا در پویش «کوله پر از مهر» در کنار لوازم‌التحریر برای هر دانش‌آموز ۳جلد کتاب شعر و داستان هم در نظر گرفت و در بسته‌های مجزا هدایای فرهنگی هم تقدیم دانش‌آموزان این مناطق کرد.

محسن اسماعیلی مدیر گروه جهادی شهدا در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس اظهار داشت: همزمان با شروع سال تحصیلی ۱۴۰۰ ـ ۱۴۰۱ مناطق محروم شرق و غرب کشور شناسایی و برای خدمت رسانی عازم این بخش شدیم.

وی افزود: در پویش «کوله پر از مهر» گروه جهادی شهدا با همکاری پایگاه مقاومت بسیج امام صادق (ع) خانه کتاب ۳۱۳ بسته لوازم‌التحریر به همراه ۵۰۰ جلد کتاب در مناطق محروم غرب و شرق کشور و دانش‌آموزانی که پیش‌تر شناسایی شده بودند، توزیع شد. دانش‌آموزانی از شهرستان‌های خوشاب، روستای فوجی، طالبی، ترخاص همچنین شهرستان خدابنده، روستای ویک، پابند و کشک آباد در این طرح شناسایی و حمایت شدند.

اسماعیلی در بخش دیگر به گزینش کتاب‌های اهدایی اشاره کرد و عنوان داشت: ۵۰۰ کتاب توزیع شده میان کودکان و دانش‌آموزان این مناطق در زمره شعر و داستان بود و آثاری از نویسندگان و شاعرانی چون داوود غفارزادگان، محمدرضا سرشار، زهره پریرخ، جعفر ابراهیمی، حبیب احمدزاده و … قرار دارد.

وی به تشریح فعالیت در مناطق محروم اعم از ساخت امکانات بهداشتی و تاسیس کتابخانه هم اشاره کرد و گفت: اغلب فعالیت‌های گروه جهادی، فرهنگی است، اما با شیوع کرونا فعالیت‌های بهداشتی و اجتماعی هم به آن افزوده شد و ساخت مراکز بهداشتی و تعمیر و تجهیز خانه‌های برخی از هموطنان در روستاها در راس امور قرار گرفت. هرچند در کنار آن برنامه‌هایی چون نذر آب، پخت و توزیع نان صلواتی، نذر قربانی، پویش‌هایی به مناسبت‌های مختلف، اطعام در ماه محرم و سفر همچنین روز اربعین و… در دستور کار بود. 

مدیر گروه جهادی شهدا کمک‌های مومنانه را صرفا منوط به ایام شیوع کرونا در کشور ندانست و از هموطنان درخواست کرد در پویش‌های مومنانه سهیم شوند.

در ادامه کلیپ‌هایی از توزیع کتاب و لوازم‌التحریر در مناطق غربی و شرقی کشور را ببینید:

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا