سمنان

توانمند سازی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه پیام‌نور استان سمنان در راستای برآوردن نیاز کشور

توانمند سازی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه پیام‌نور استان سمنان در راستای برآوردن نیاز کشور

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان، این تفاهم‌نامه با هدف توانمندسازی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی واحدها و پردیس‌های زیرمجموعه دانشگاه پیام نور استان سمنان و در راستای برآوردن نیاز کشور به منابع انسانی کارآمد و دارای تجارب فنی، مهارتی و حرفه‌ای منعقد شده است.

سید حسین شاهچراغ مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان اعطای مجوز ایجاد مراکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی TMC)) به واحدها و پردیس‌های واجد شرایط دانشگاه پیام‌نور استان را از برنامه‌های اصلی این تفاهم‌نامه عنوان کرد و گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه و پس از نیازسنجی و برنامه‌ریزی، دوره‌های آموزشی منطبق با استانداردهای بین‌المللی برای دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی این دانشگاه در مراکز دولتی و آموزشگاه‌های آزاد به اجرا درخواهد آمد.

شاهچراغ از برگزاری دوره‌های تخصصی برای الگوهای مختلف آموزشی از جمله تولید، بازاریابی، فروش، کارآفرینی و آمادگی شغلی ویژه مخاطبان این دانشگاه خبرداد و افزود: ارتقای صلاحیت‌های حرفه‌ای و فراهم‌سازی بسترهای اشتغال مولد برای دانش‌آموختگان دانشگاهی، از دیگر تعهدات اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان در راستای اجرای این تفاهم نامه خواهد بود.

وی ارائه خدمات مشاوه و هدایت آموزشی به کارجویان و نیز صدور مجوز جهت تاسیس آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای برای متقاضیان واجد شرایط فعال در عرصه گردشگری، صنایع دستی و میراث‌فرهنگی را از دیگر تعهدات این اداره کل برشمرد.

علی پریمی رئیس دانشگاه پیام نور استان سمنان نیز ارتقای توانمندی و افزایش بهره‌وری دانش‌آموختگان دانشگاهی را بسیار ضروری عنوان کرد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه، تحلیل بازار کار و شناسایی مشاغل اولویت‌دار مرتبط با هر یک از رشته‌های تحصیلی در حال اجرا، توسط کارشناسان دانشگاه پیام نور استان انجام و پس از انجام نیاز سنجی‌های شغلی، به اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان جهت برنامه‌ریزی دوره‌های آموزشی، اعلام خواهد شد.

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان سمنان، همکاری در اجرای طرح مهارت‌آموزی ترکیبی(هیبریدی)، هدایت طرح‌های پژوهشی، پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی به سوی موضوعات مرتبط با توسعه آموزش‌های مهارتی، بازنگری استانداردهای آموزشی موجود و تدوین استاندارهای نوین را از دیگر تعهدات دو طرف در این تفاهم‌نامه عنوان کرد.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا