اجتماعی

تهران خنک می‌شود/ احتمال طوفان گرد و خاک در پایتخت

تهران خنک می‌شود/ احتمال طوفان گرد و خاک در پایتخت

مجتبی جلالی مدیرکل هواشناسی استان تهران در تهران اظهار کرد: براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد و در بعضی ساعات وزش باد شدید و خیزش موقت گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: روز شنبه وزش باد شدید گاهی خیلی شدید پیش‌بینی می شود و احتمال طوفان لحظه‌ای گرد و خاک و در بعضی ساعت‌ها، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا به ویژه در نواحی غربی، جنوب غربی و مرکز استان و کاهش ۴ تا ۸ درجه دمای هوای تهران مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی استان تهران ضمن اعلام هشدار سطح نارنجی افزود: احتمال شکستن درختان فرسوده و آسیب سازه‌های موقت، سقوط اجسام در بعضی ساعت‌ها، خیزش گرد و خاک، احتمال نفوذ و گسترش گرد و غبار انتقالی غربی و تاخیر در پروازها وجود دارد.

وی توصیه کرد: پوشش گلخانه‌ها و سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی مستحکم شده و از پارک کردن خودروها در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره پرهیز شده و از تردد در کنار سازه‌های نیمه تمام خودداری شود.

جلالی تصریح کرد: همچنین از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک پرهیز شود و از قرار گرفتن کودکان، سالمندان و افراد دارای بیماری‌های تنفسی در فضای باز اجتناب و در نگهداری تاسیسات حساس به گرد و خاک مدیریت شده و از سفرهای ضروری خودداری شود.

بیشتر بخوانید:

گرد و خاک در ۲۲ استان/ شمال خنک می‌شود

تغییر در زمان وزش بادهای موسمی/ در زابل ۲۲۰ روز طوفان داریم

47231

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا