سمنان

تعامل مشترک برای اشتغال مهارت‌آموختگان در اصناف استان سمنان / حمایت سازمان بسیج اصناف از نخبه‌های مهارتی استان

تعامل مشترک برای اشتغال مهارت‌آموختگان در اصناف استان سمنان / حمایت سازمان بسیج اصناف از نخبه‌های مهارتی استان

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان، در این جلسه که با حضور سحر قهرمان‌فرد معاون آموزش اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای، رسول خسروی جاشین بسیج اصناف و رؤسای مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای برادران و خواهران سمنان برگزار شده بود، غلامرضا منیری مسئول سازمان بسیج اصناف و بازاریان استان با بیان اهمیت تربیت افراد ماهر و متخصص جهت اشتغال در اصناف گفت : معرفی رسته‌های شغلی که در فنی و حرفه‌ای آموزش داده می‌شود به شناسایی نیروی کار ماهر جهت ایجاد اشتغال در اصناف، بسیار مؤثر خواهد بود. وی همچنین با تاکید بر ضرورت اعلام نیاز اصناف و بازار استان جهت تامین نیروی کار، تصریح کرد: با این تعامل مشترک، می‌توانیم زمینه اشتغال مهارت‌آموختگان را در اصناف استان و حتی خارج از استان، فراهم نماییم.

وی افزود: سازمان بسیج اصناف برای اجرای طرح آموزش دوگانه در کسب و کارهایی که شرایط لازم را دارند، با اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، همکاری و مشارکت لازم را به عمل خواهدآورد تا با اجرای این طرح، افراد جویای کار ضمن دریافت آموزش‌های تئوری در فنی و حرفه‌ای، آموزش‌های عملی و مهارتی را زیر نظر این اداره‌کل در اصناف مرتبط فرا گیرند.

مسئول سازمان بسیج اصناف و بازاریان استان همچنین آمادگی این سازمان را جهت از حمایت برگزیدگان مرحله استانی مسابقات ملی مهارت، جهت اعزام به مسابقات ملی در رشته‌های صافکاری خودرو، نقاشی خودرو و تبرید و تهویه اعلام نمود.

سیدحسین شاهچراغ مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان نیز در این نشست با تاکید بر اینکه، مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی از اولویت‌های آموزشی این اداره‌کل است، اظهار داشت: این طرح و نیز طرح مهارت‌آموزی دوگانه، از جمله طرح‌هایی هستند که اجرای آنها به صورت مشارکتی با صنایع و صنوف، اثرگذاری آن را چندبرابر خواهد کرد.

شاهچراغ همچنین با اشاره به اهمیت تعیین صلاحیت حرفه‌ای شاغلین، گفت: این اقدام، سطح خدمات‌رسانی مطلوب و رضایتمندی مردم را به شکل چشمگیری افزایش خواهدداد و در این زمینه، مشارکت اصناف بسیار حائز اهمیت است.

شاهچراغ در ادامه، به تشریح مسابقات آزاد مهارت و چگونگی برگزاری آن پرداخت و خواستار مشارکت سازمان بسیج اصناف در این خصوص شد.

در ادامه این جلسه، سایر حاضرین به طرح دیدگاه‌ها و نظرات خود پیرامون همکاری مشترک دو نهاد پرداختند

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا