اخبار ورزشی

ترخیص پله از بیمارستان، حال اسطوره بهتر است/عکس

ترخیص پله از بیمارستان، حال اسطوره بهتر است/عکس

به گزارش خبرگزاری recive؛ پله اسطوره فوتبال برزیل از بیمارستانی که چهار روز قبل برای درمان سرطان روده بزرگ بستری شده بود، مرخص شد. پله اسطوره ۸۱ ساله برزیلی ابتدای هفته قبل در کلینیک آلبرت اینشتین در سائوپائولو بستری شد؛ جایی که قبلا تحت جلسات شیمی درمانی قرار گرفته بود. گزارش شده که پله تحت نظر پزشکان است و هیچ چیزی جان او را تهدید نمی کند البته فوتبالیست سابق تحت مراقبت‌های بخش ویژه نبود.
به گفته خانواده‌اش، او که در برزیل با نام «O Rei» یا «پادشاه» شناخته می‌شود، حداقل یک بار در ماه برای معاینه و ادامه شیمی‌درمانی برای تومور روده بزرگ که در سپتامبر گذشته شناسایی شد، به بیمارستان مراجعه می‌کند. در ماه فوریه، پله دو هفته را برای درمان سرطان که به دلیل عفونت مجاری ادراری پیچیده بود در بیمارستان گذراند. قبل از تشخیص سرطان ستاره سابق تیم ملی سانتوس و برزیل برای برداشتن سنگ کلیه در سال ۲۰۱۹ و به دلیل عفونت ادراری در سال ۲۰۱۴ در بیمارستان بستری شده بود. در آن زمان، او مجبور شد تنها کلیه باقیمانده خود را دیالیز کند. کلیه دیگر او در دهه ۱۹۷۰ به دلیل جراحت برداشته شد.

در سپتامبر ۲۰۲۱، پله برای برداشتن تومور روده بزرگ تحت عمل جراحی قرار گرفت. بعدها ESPN گزارش داد که پله در مراحل اولیه درمان تومورهای روده، کبد و همچنین ریه است. شیمی‌درمانی این فوتبالیست پیشین تیم ملی فوتبال برزیل که ۳ بار قهرمان جام جهانی شده است در آینده ادامه خواهد داشت.
پله تنها قهرمان سه دوره جام جهانی (۱۹۵۸، ۱۹۶۲، ۱۹۷۰) است. او ۹۲ بازی برای برزیل انجام داد و ۷۷ گل به ثمر رساند. پله از نظر فدراسیون بین المللی فوتبال به عنوان بهترین بازیکن قرن بیستم شناخته می شود. این مهاجم برای سانتوس برزیلی (۱۹۵۶-۱۹۷۴) و نیویورک کاسموس آمریکا (۱۹۷۵-۱۹۷۷) بازی کرد. این بازیکن برزیلی ۱۲۷۹ گل رسمی به ثمر رسانده که در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.

بیشتر بخوانید:

خداحافظی میلان با سن سیرو؟

برد تیم گل محمدی در تمرین امروز

تیم ملی عربستان با یک ستاره برزیلی در جام جهانی/عکس

۲۵۴ ۲۵۱

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا