اجتماعی

تداوم کیفیت قابل قبول هوای تهران

تداوم کیفیت قابل قبول هوای تهران

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح روز دوشنبه (۹ خرداد ماه) عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق می‌شود و کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده‌ ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

در طول روز به‌تدریج بر میزان تندی باد افزوده می‌شود و پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل می‌کند، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در ساعات بعدازظهر احتمال گسیل و انتشار گردوخاک در مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست. با تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت دوشنبه‌ از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌ قبول قرار می‌گیرد.

کاهش نسبی تندی باد تا صبح روز سه‌شنبه (۱۰ خرداد ماه) هم‌زمان با آغاز تردد خودروها موجب افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد خواهد شد. وزش باد مؤثر در طول روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری می‌کند، هرچند احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده‌ ازن در برخی ساعات بعدازظهر و کاهش کیفیت هوا وجود دارد.

این شرایط جوی تا اواخر وقت سه‌شنبه ادامه دارد و کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را به‌دنبال خواهد داشت.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « نیتروژن دی اکسید» با میانگین ۷۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۷ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

بیشتر بخوانید:

وضعیت هوای تهران در هفدمین روز از بهار

۴٧۴٧

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا