سمنان

تحقق حدود ۵۸درصد تعهد اشتغال دستگاههای اجرایی در سمنان

تحقق حدود ۵۸درصد تعهد اشتغال دستگاههای اجرایی در سمنان

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان، جعفرکاشانی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، نرخ بیکاری استان در بهار سال جاری را ۶.۱ اعلام کرد و گفت: در ۵ماهه نخست سالجاری ۸۴۷نفر از طریق کاریابی های استان مشغول به کار شده اند که از این تعداد ۶۲درصد مرد و ۳۸درصد زن می باشند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر جویندگان کار استان فاقد مهارت می باشند، گفت: از بین جویندگان کار در ۵ ماهه سال جاری ۷۰درصد فاقد مهارت و ۳۰درصد دارای مهارت هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با اشاره به اینکه تعهد اشتغال دستگاههای اجرایی در سالجاری ۱۱هزارو ۲۸۲شغل است، افزود: بنا به گزارش سامانه رصد از ابتدای سالجاری تا کنون ۶هزار و ۵۳۲ شغل توسط دستگاههای اجرایی ایجاد شده که بر این اساس ۵۷.۹ درصد این تعهد محقق شده است.

کاشانی با تاکید بر اینکه استان سمنان در ایجاد اشتغال رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده، گفت: بر اساس گزارش ۸شهریور ماه سامانه رصد، استان سمنان با ثبت ۶هزار و ۴۸۹ شغل و با تحقق ۵۷.۵۲درصد تعهد، رتبه دوم را در کشور کسب نموده است.

وی در خصوص تسهیلات اشتغال روستائی و عشایری استان گفت: تعداد یک هزارو ۸۰۷طرح با مبلغ ۳میلیون و ۶۳۷هزارو ۴۴۷ میلیون ریال و اشتغال زایی برای ۳هزار و ۶۶۴نفر جهت پرداخت تسهیلات تا کنون به بانکهای عامل در استان ارسال گردیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان سقف تسهیلات مشاغل خانگی در طرح های گروهی (پشتیبان) را ۲۰ میلیارد ریال دانست و گفت: این تسهیلات برای حداقل اشتغال ۴۰ نفر و به ازای هر نفر حداکثر ۵۰۰ میلیون ریال است و این مبلغ در طرح فردی (مستقل) به ازای هر نفر یک هزار میلیون ریال می باشد.

وی اعتبارسال ۱۴۰۰ تسهیلات مشاغل خانگی استان را ۴۶۰هزار میلیون ریال اعلام کرد و افزود: تاکنون ۹۵.۹ درصد تسهیلات مشاغل خانگی نسبت به سهمیه اعتباری پرداخت شده است.

در ادامه باتوجه به وجود مشکلات در بررسی طرحهای بهره مند از تسهیلات روستایی عشایری، برای سرمایه گذاران، در برخی مجتمع های دامداری وگلخانه ها، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان موضوع را در کارگروه مطرح تا ضمن توجه اعضاء به محدودیت های سرمایه گذاری در بخش های مذکور، با کسب نظر از دستگاه های متولی جهت رفع مشکل چاره اندیشی شود.

۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا