سمنان

تجهیز یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان به وسایل جدید اطفاء حریق

تجهیز یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان به وسایل جدید اطفاء حریق

به گزارش خبرگزاری recive حمیدرضا عبدوس افزود:در سال جاری ۳ دستگاه موتورسیکلت مناسب جهت گشت ومراقبت و برخی از اقلام انفرادی و گروهی مربوط به اطفا حریق ارسالی از سوی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به ، تجهیزات حفاظتی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان افزوده گردید.
وی ادامه داد: استفاده از این موتورسیکلت های و تجهیزات انفرادی وگروهی تحویلی می تواند در هنگام عزیمت به مناطق جهت عملیات مقابله با آتش سوزی، تخریب، تصرف ‍و صعب العبور بودن عرصه های منابع طبیعی سرعت عمل ماموران یگان حفاظت را در انجام ماموریت ها ومهار آتش سوزی افزایش دهد.
این مقام مسئول گفت: ماموران یگان حفاظت این اداره کل و شهرستانهای تابعه مجهز به چندین دستگاه پاورت جت ، دستگاه دمنده ، فلکس بک ، آتش کوب و … برای مهار آتش سوزی احتمالی در مراتع و جنگل های استان سمنان شده است. و در مناطق بحرانی ونیمه بحرانی تفاهم نامه های حفاظتی و اطفای حریق با دهیاریهای و شورای اسلامی روستاههای هدف امضاء شده و این روستا ها نیز به وسایل اولیه اطفای حریق مجهز شده اند . همچنین با همکاری وهماهنگی با شورای اسلامی روستاهای واقع در مناطق بحرانی حریق تعداد ۱۲ پایگاه مردمی اطفای حریق احداث و تجهیز شده است.
عبدوس از شهروندان، دامداران، گردشگران و کشاورزان خواست تا برای پیشگیری از حوادث مربوط به عرصه های منابع طبیعی، اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه را به منظور جلوگیری از آتش سوزی رعایت نمایند.
حمیدرضا عبدوس معاونت حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان افزود : این اداره کل نیز اقدامات پیشگیرانه ای ازجمله تشدید گشت زنی و مراقبت ها، آمادگی کامل یگان حفاظت برای مقابله هر نوع آتش سوزی عمدی و غیرعمدی در جنگل‌ ها و مراتع و همراه با تجهیز یگان حفاظت به امکانات و وسایل اطفای حریق انجام داده است. وی افزود با برنامه ریزی صورت گرفته در سال جاری که مزین به «تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین »می باشد اجرای راهبردهایی نظیر کنترل هوشمند عرصه های منابع طبیعی و بکار گیری تجهیزات نوین مهار حریق در دستور کار این اداره کل قرار دارد.
وی خاطر نشان کرد: تلفن های ۱۵۰۴ و ۱۳۹ یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری بطور شبانه روز در خدمت مردم عزیزاستان می باشد،که می توانند هر گونه گزارش مربوط به عرصه های منابع طبیعی ملی را به این سامانه اعلام و ما را در حفاظت از عرصه های ملی یاری نمایند.

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا