کهگیلویه و بویراحمد

تجارت ایران و عراق در سطح استانی عملیاتی شود/ انعقاد تفاهم نامه

تجارت ایران و عراق در سطح استانی عملیاتی شود/ انعقاد تفاهم نامه

سید احسان عسکری ظهر شنبه در نشست با هیئت تجاری و سرمایه گذاری و فعالان اقتصادی بخش خصوصی کشور عراق، افزود: تجارت ایران و عراق در سطح استانی به یک لحاظ مهم است که مشکلات در مبادلات تجاری با جدیت شناسایی و پیگیری خواهد شد.

وی ابراز داشت: تجارت بین المللی در ابعاد اقتصادی فرهنگی و سیاسی بین کشورهای ایران و عراق صورت می‌گیرد و تجارت ایران و عراق بر رفاه اقتصادی مردم هر دو کشور اثر گذار خواهد بود.

عسکری گفت: پس از بازدید هیئت تجاری عراق از واحدهای تولیدی استان و برگزاری جلسات «رو در رو» در ادامه این سفر، یک هدفگذاری کمی در زمینه صادرات و تجارت بین دو کشور مورد بررسی و توافق قرار خواهد گرفت.

تجارت ایران و عراق در سطح استانی عملیاتی شود/ انعقاد تفاهم نامه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تصریح کرد: باید سفر هیئت تجاری عراق به یاسوج و اعزام هیأت تجاری استان به عراق به طور پیوسته ادامه داشته باشد تا اشکالات به نحو بهتری مشخص و برطرف شود.

عسکری خاطرنشان کرد: برای پیشبرد کار از طرف استانداری کهگیلویه و بویراحمد، یک کارشناس ویژه و اتاق بازرگانی هم یک مسئول برای پیگیری امور هیئت تجاری عراق تعیین خواهد کرد.

وی افزود: باید موضوع حذف یا اصلاح تعرفه‌های گمرکی با جدیت دنبال می‌شود و عراق نیز لازم است که کد اقتصادی کالاهای مورد نظر را اعلام کند و پس از آن رایزنی نهایی صورت گیرد.

عسکری گفت: قطعاً پیشنهادات تجاری و اقتصادی برای گسترش روابط تجاری دو کشور از سوی هیئت تجاری عراق ارائه می‌شود.

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار گفت: موضوع دریافت اقامت به مدت پنج سال در ایران یا این استان برای تاجران عراقی با جدیت پیگیری می‌شود.

وی اضافه کرد: تلاش تیم اقتصادی استان از جمله استانداری و اتاق بازرگانی یاسوج در مسیری است که تاجران عراقی به اهداف خود برسند و تراز اقتصادی و تجاری مورد نظر آنها محقق شود.

عسکری گفت: تلاش تیم اقتصادی استان از جمله استانداری و اتاق بازرگانی یاسوج بر این است که تاجران عراقی به اهداف خود برسند و تراز اقتصادی و تجاری مورد نظر آنها محقق گردد.

وی افزود: در این نشست تفاهم نامه همکاری بین استانداری کهگیلویه و بویراحمد و کشور عراق منعقد شد.

بیشتر بخوانید:

  • ۲ هیات تجاری عراقی برای بررسی ظرفیت‌های اقتصادی استان وارد یاسوج شدند

  • عراقی‌ها و عمانی‌ها برای سرمایه‌گذاری به کهگیلویه و بویراحمد می‌آیند

  • ۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا