سیاسی

تاکید معاون وزیر دفاع بر «کمک به سوریه برای توانمندسازی پدافندهوایی»

تاکید معاون وزیر دفاع بر «کمک به سوریه برای توانمندسازی پدافندهوایی»

سردار سید حمزه قلندری معاون امور بین الملل وزارت دفاع در حاشیه مراسم روز جهانی مین زدایی در جمع خبرنگاران درباره صادرات محصولات دفاعی گفت: بعد از رفع تحریم‌ها در اکتبر ۲۰۲۰ ما شاهد روی آوردن کشورهای زیادی برای استفاده از تسلیحات ایرانی هستیم.
وی افزود: نکته مهمی که نباید از نظر دور داشت ویژگی مهمی است که در تسلیحاتی ایرانی وجود دارد و آن هم به نمایش درآمدن دانش و فناری ایرانی در عرصه بین المللی بوده است. کشورهای خارجی بعد از استفاده از تسلیحات ایرانی شاهد رشد خیره کننده دانش و فناوری ایران بوده‌اند بطوریکه که موجب تعجب آنها شده است که چطور کشوری که سالها مورد تحریم بوده است به این حد از پیشرفت رسیده است که تسلیحات آن در لبه فناوری جهانی قرار داشته است.
سردار قلندری ادامه داد: اما نگاه انسانی جمهوری اسلامی عامل دیگری است که با عث رشد صادرات تسلیحات جمهوری اسلامی شده است. نکته دیگر هم توجه جمهوری اسلامی به انتقال فناوری به سایر کشورها بوده است. ما بسیاری از کشورهای همسایه و دوست خودمان را نه تنها از نظر تجهیزات و تسلیحات بلکه به آنها در حوزه فناوری ساخت تسلیحات دفاعی نیز کمک کرده‌ایم. از سوی دیگر ما شاهد حضور وزارت دفاع در نمایشگاه‌های بین المللی و استقبال گسترده از محصولات دفاعی ایرانی از سوی سایر کشورها بوده‌ایم.
معاون امور بین الملل وزارت دفاع درباره همکاری ایران با سوریه در زمینه توانمند سازی پدافند هوایی این کشور تصریح کرد: نکته‌ای که نباید از نظر دور داشت این است که در گذشته کشور سوریه واقعا کشوری بی دفاع در مقابل حملات هوایی رژیم صهیونیستی بود اما در حال حاضر حجم زیادی از حملات هوایی توسط دولت سوریه در حال دفع شدن است و ما خودمان را ملزم می‌دانیم به کشورهای دوست مانند سوریه در زمینه توانمند سازی پدافند هوایی و مقابله با اهداف هوایی کمک کنیم.

بیشتر بخوانید:

اطلاعیه سپاه پاسداران درباره شهادت یک پاسدار اسلام در سوریه/ صهیونیست ها تاوانش را خواهند داد

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا