اخبار استانها

بیش از ۹هزار میلیاردریال به حساب شهرداری‌های قزوین واریز شد

بیش از ۹هزار میلیاردریال به حساب شهرداری‌های قزوین واریز شد

به گزارش خبرگزاری recive از قزوین؛ عزیزاله عباس پور، مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین با اشاره به اینکه تخصیص عوارض شهرداریها در سال گذشته نسبت به مدت مشابه ۱۴۴درصد رشد داشته است، اظهارکرد: در سال۱۴۰۰ از محل مشارکت مردم استان در پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، بیش از ۹۶۲۰ میلیارد ریال به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و فرمانداریهای استان به صورت مستقیم واریز شده که بخشی از اقدامات اجرایی و عمرانی از محل این مشارکت است.

او با اشاره به اینکه یک درصد از درآمد ارزش افزوده به بخش سلامت اختصاص می‌یابد، گفت: درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش افزوده نقش موثری در تحول نظام سلامت به‌خصوص در مناطق محروم، روستاییان و عشایر ایفا می کند. در همین راستا در سال گذشته بالغ بر ۳هزار و ۶۲میلیارد ریال به این بخش اختصاص یافته که نسبت به مدت مشابه ۱۶۲درصد رشد داشته است.

عباس پور اضافه کرد: براساس ماده۱۰۹ قانون برنامه ششم توسعه، هر ماه ۲۷صدم درصد از محل مالیات بر ارزش افزوده برای توسعه ورزش اختصاص می یابد که این رقم در استان قزوین در سال۱۴۰۰ بیش از ۲۳۴میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان همچنین از افزایش سهم ۳درصدی شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش‌افزوده به ۴درصد خبر داد و گفت: براساس قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده سهم عوارض پرداختی به شهرداری ها، دهیاری ها و فرمانداریها به ۴درصد افزایش یافته است و تخصیص این بخش قابل توجه از درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‏ها و دهیاری ها راه را برای تامین منابع پایدار مورد نیاز این حوزه فراهم می کند.

عباس پور افزود: عوارض وصول شده مالیات بر ارزش افزوده در هر شهر و یا منطقه ای صرفا جهت عمران و آبادانی همان منطقه مصرف می شود که این امر گویای این واقعیت است که تلاش شهروندان هر منطقه در تحقق درآمدهای مالیاتی رابطه مستقیمی با توسعه و پیشرفت آن شهر دارد.

مدیرکل امور مالیاتی استان خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی صحیح و به هنگام از نحوه مصارف حاصل از درآمدهای مالیاتی و همچنین تبیین و تشریح کارکردها و آثار پرداخت مالیات در اقتصاد موجب همکاری و مشارکت بیشتر مودیان در پرداخت مالیات می شود. برای اینکه مردم به رسالت مالیات و توسعه کشور اعتقاد پیدا کنند نیاز به فرهنگ سازی مالیاتی است. باید این باور در شهروندان ایجاد شود که پرداخت مالیات در توسعه و رونق شهرها تاثیر بسزایی دارد.

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا