سمنان

بیش از ۵۰ درصد رشد اقتصادی میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان محقق شد

بیش از ۵۰ درصد رشد اقتصادی میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان محقق شد

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان، امیر کرم‌زاده روز یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ در دهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان، میزان سهم بخش میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در رشد اقتصادی استان را ۶.۷۴ درصد اعلام کرد و گفت: خوشبختانه تاکنون نیمی از این رشد محقق شده و در حال نهایی شدن است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان افزود: آموزش، توسعه بازاریابی، معرفی استان، افزایش تأسیسات گردشگری و ایجاد اشتغال نقش مؤثری در رشد و رونق گردشگری استان دارد.

کرم زاده شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی، برگزاری جشنواره‌ها و رویدادها، برپایی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و … را از برنامه‌های این اداره‌کل اعلام کرد و گفت: برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های صنایع‌دستی در ایجاد نشاط اجتماعی تأثیرگذار است.

استاندار سمنان نیز گفت: فرصت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری استان در نمایشگاه محصولات و صنایع‌دستی با حضور ۱۲ استان معرفی شد که اقدامی بسیار ارزشمند بود.

سید محمدرضا هاشمی بابیان اینکه استان سمنان از ظرفیت گردشگری بالایی برخوردار است، افزود: از فرصت تردد و حضور سالانه بیش از ۱۵ میلیون مسافر در استان سمنان باید برای تحقق رونق و رشد اقتصادی به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

استاندار سمنان یکی از فرصت‌های اثرگذار بر رشد اقتصادی را گردشگری و صنایع‌دستی دانست، گفت: توجه به امر گردشگری برای تحقق رونق اقتصادی در سطح استان مدنظر قرار دارد.

هاشمی افزود: در حوزه صنایع‌دستی و تقویت و حمایت از این هنر در سطح استان نیز لازم‌ است تا حمایت ویژه از این قشر با تأکید بر تسهیل در امر فروش محصولات در دستور کار باشد.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا