هرمزگان

بیش از ۲ هزار متر مربع از اراضی دولتی در قشم رفع تصرف شد

بیش از ۲ هزار متر مربع از اراضی دولتی در قشم رفع تصرف شد

به گزارش recive، «مجتبی قهرمانی»، رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: در پی اعلام سامانه ماهواره ای سپاس مبنی بر شناسایی تغییرات فیزیکی در تعداد ۵ قطعه از اراضی خالصه دولتی به مساحت ۲ هزار و ۸۷۹ متر مربع در قشم، به دستور دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان، اراضی مورد نظر رفع تصرف شد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان افزود: ۴ قطعه از این زمین‌ها در خارج از محدوده طرح هادی روستای کابلی و یک قطعه از آن در نوار ساحلی روستای زیارت قرار داشت که طی سالهای اخیر، بدون اخذ مجوز قانونی توسط سودجویان تصرف شده بود.

وی با بیان اینکه ارزش تقریبی اراضی رفع تصرف شده ۳۰ میلیارد و ۸۹۵ میلیون ریال است، اضافه کرد: این رفع تصرفات توسط یگان حفاظت از اراضی ملی و دولتی منطقه آزاد با همکاری مأموران نیروی انتظامی انجام شده است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به ضرورت مقابله هدفمند و مستمر با متخلفان حوزه زمین‌خواری، گفت: حفاظت از اراضی ملی و دولتی، عزم همگانی دستگاه های مسئول را به منظور اجرای تدابیر پیشگیرانه، مقابله بهنگام و تسریع در اجرای احکام می طلبد.

گفتنی است؛ سامانه ماهواره‌ای سپاس به منظور نظارت و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در استان هرمزگان با پیگیری دستگاه قضایی استان و همکاری استانداری و سازمان جغرافیایی ارتش از ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ به صورت رسمی افتتاح و فعالیت خود را آغاز کرده است و بر اساس اطلاعاتی که از ماهواره دریافت می‌کند ضمن پایش ساخت و سازها، تغییراتی که بر روی اراضی اتفاق می‌افتد را به نهادهای متولی و دستگاه‌های نظارتی اعلام می کند.

46

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا