سیاسی

بیانیه نمایندگان پیروان ادیان الهی مجلس خطاب به گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل

بیانیه نمایندگان پیروان ادیان الهی مجلس خطاب به گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل

نمایندگان پیروان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای خطاب به گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد، توهین به باورهای آئینی مسلمانان و اکران فیلم عنکبوت مقدس در جشنواره کن را محکوم کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:
«جناب آقای جاوید رحمان
گزارشگر محترم ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
خاطره تاریخ بشر از جنایتها، توهین ها و بی شرمی های زیادی آزرده است و در این میان یکی از نابخردانه ترین آنها، توهین به مقدسات و باورهای سلیم الهی است که میراث گرانبهای انبیای عظام، پاک ترین انسان های تاریخ است.
متاسفانه اخیرا شاهد تکرار این بی شرمی ها و جسارت به ساحت مقدس قرآن کریم بوده ایم که به واقع باید آن را توهین به انسانیت، پیامبران الهی و همه ی ارزش ها دانست.
اینگونه کینه توزی ها و نفرت پراکنی ها بدون شک نشانه ضعف و استیصال در برابر انوار تابناک هدایت الهی است که باعث جریحه دار شدن احساسات برادران و خواهران مسلمان و موحدان و باورمندان به کتب آسمانی و خدای مهربان شده است و بر همگان روشن است که راه بجایی نخواهد برد.
سیل عظیم محکومیت ها و اعلام انزجار از این اقدام شنیع نیز به روشنی نشانگر عزمی جهانی برای پاسداشت و صیانت از حرمت و کرامت ادیان الهی، کتب آسمانی و اعتقادات پاک ایمانداران و خداپرستان جهان است.

بیشتر بخوانید :

علم‌الهدی : چند «عنکبوت سیاه فرهنگی» برای مبارزه با اسلام فیلم ساختند / چرا عده‌ای به اصطلاح ولایتمدار سکوت کرده اند؟

طباطبایی‌نژاد امام جمعه اصفهان : کسب جایزه در جشنواره هایی مثل «کن» به دلیل نابکاری و جنایت کاری است / شاید مالک «متروپل» مقصر نبوده و ناظر خطا کرده

این بار نیز در جشنواره فیلم کن که تحت سیطره و فرامین دولت فرانسه برگزار می شود شاهد آن بودیم که ساخته ای نه تنها صرفا سیاسی بلکه شب نامه سخیف تصویری که ماحصل ذهن مشوش فردی ایرانی تبار و برآمده از زر استکبار است و به اعتقادات و ارزش های مسلمانان و جمعیت عظیم شیعیان جهان توهین کرده مورد توجه این جشنواره قرار گرفته است، این سیاهه تصویری با سوگیری اجتماعی، مذهبی و تحقیر باورهای آیینی مسلمانان درصدد است مسیری را رود که سلمان رشدیها در آیات شیطانی و آتش زنندگان قرآن کریم رفته اند.
لذا ما نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی با محکومیت چنین رفتارهای غیر دینی و انسانی از سردمداران کشورهای به ظاهر خداپرست میخواهیم که چنانچه خواهان صلح و همزیستی سازنده ادیان و فرهنگ ها در جهان هستند به تجدید نظر اساسی در رویکردها و باورهای غلطشان دست یازند.»
یک مقام هندی در جریان یک مناظرۀ تلویزیونی به قرآن و پیامبر (ص) توهین کرد که در پی این اهانت، سفیر هند در تهران از سوی مدیر کل آسیای جنوبی به وزارت امور خارجه فراخوانده و مراتب اعتراض دولت و مردم ایران در این خصوص به سفیر هند ابلاغ شد.

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا