اخبار ورزشی

بریمانلو: حضورم در کوراش برای بعضی‌ها قابل هضم نیست

بریمانلو: حضورم در کوراش برای بعضی‌ها قابل هضم نیست

محمد محمدی بریمانلو دارنده دو نشان برنز رقابتهای جهانی باکو و بازی های آسیایی جاکارتا در سال ۲۰۱۸ در رشته جودو، که حالا باتوجه به تعلیق فعالیت های بین المللی رشته ورزشی اش، برای اینکه بتواند در بازی های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو حضورداشته باشد تغییر رشته داده و مدتی است در رشته رزمی کوراش فعالیت تمرین می کند، با تکذیب خبر حاضر نشدنش برای دادن تست دوپینگ به ماموران نادو(ستادملی مبارزه با دوپینگ ایران) و ترک اردو به این دلیل، تاکید دارد:«اولا اصلا اسم من درلیست کادرفنی تیم ملی کوراش برای نمونه گیری دوپینگ توسط نادو نبوده است. ثانیا من با اجازه سرمربی تیم ملی، چند روز قبل از اینکه بچه ها تست بدهند، با اجازه سرمربی ساکم را بستم و آمدم بجنورد. فکر نمی کنم اندازه من در جودو و کوراش ورزشکاری باشد که در طول سالها عضویت در تیم های ملی تست دوپینگ داده باشد. چه داخلی و چه بین المللی. البته می دانم این شایعه پراکنی ها از کجا آب می خورد و چه افرادی برایم حرف درآوردند. مطمئنا حضورم در کوراش برای برخی سنگین تمام شده است. چون این قبیل دروغ پراکنی ها ثابت می کند که آنها می ترسند من جایشان را تیم ملی کوراش بگیرم.» به همین بهانه و با توجه به حساسیت وویژگی موضوع با ملی پوش حال حاضر تیم ملی کوراش کشورمان، همچنین رضا مهنایی سرمربی این تیم هم کلام شدیم تا اصل و حقیقت ماجرا را از زبان آنها بشنویم.

ماشینم از پرتگاه ۸۰ متری رفت ته دره!

محمد محمدی بریمانلو با بیان این مطلب که خدا به او، خانواده و جوانی اش رحم کرده است چون در حادثه وحشتناکی که مدتی پیش در مسیر زادگاهش برایش رخ داده بود پرونده زندگی و عمرش بسته می شد در این خصوص می گوید:«مدتی قبل وقتی داشتم با خودرو شخصی ام برمی گشتم بجنورد، یک لحظه پشت فرمان ماشین خوابم برد و همان چندصدم ثانیه برایم تبدیل شد به کابوسی وحشتناک که ممکن بود حتی به قیمت از دست رفتن جانم تمام شود. در این حادثه فقط من تا چشمم را بازکردم ودیدم که ماشینم دارد منحرف می شود به سمت پرتگاه و دره ای که فکر کنم عمقش چیزی حدود ۸۰، ۹۰ متر است، تنها کاری که به ذهنم رسید این بود که خودم را پرت کنم از ماشین بیرون. اتفاقا همین کار را کردم و سریع پریدم از ماشین بیرون. البته سر، دست، پا و بدنم در این حادثه عجیب و ترسناک آسیب دید، اما خداراشکر آسیب جدی و جبران ناپذیری نبود که درمان نشود. خدارا هزاران هزار مرتبه شکر می کنم که عمر دوباره به من داد چون اگر دیر واکنش نشان می دادم کارم تمام بود و با ماشینم رفته بودم ته دره.»

بریمانلو ادامه میدهد:«اردوی کوراش که شروع شد، من هم با نظر سرمربی تیم ملی آمدم تا با بچه ها تمرین کنم. البته میدانستم که هنوز اسمم به صورت رسمی در لیست کادرفنی تیم ملی کوراش نیست. اما چون بابت این حادثه مقداری کار عقب افتاده و زمن مانده داشتم، از سرمربی تیم ملی اجازه گرفتم که برگردم بجنورد تا ماشینم را از دره بیرون بکشم و ببینم باید با باقیمانده آن چه کنم. اصلا آقای مهناییسرمربی تیم ملی شاهد است که من حتی روحم از اینکه قرار است بچه های تیم ملی کوراش تست دوپینگ بدهند مطلع نبود. چرا که فکر نمی کنم کسی در جودو و کوراش باشد که به اندازه من چه در داخل و چه خارج از ایران ودرمسابقات و تورنمنت های مختلف تست دوپینگ داده باشد. بنابراین مطمئن باشید اگر اسمم در لیست تیم ملی کوراش برای تست دوپینگ بود حتما اولین نفر برای نمونه گیری حاضر می شدم و در خدمت ماموران نادو بودم مثل همیشه.»

دلیل این جوسازی ها را می دانم

دارنده نشان برنز جهان و بازی های آسیایی در رشته جودو تاکید دارد که می داند حضورش در تیم ملی کوراش برای برخی قابل هضم نیست،به همین دلیل این قبیل حرف و حدیث و شایعات را برای به هم ریختن تمرکز او انتشار می دهند:«روزی که تصمیم گرفتم برای حضورم در بازی های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو تغییر رشته داده و به کوراش بیایم، مثل روز برایم روشن بود که حضورم قطعا برای برخی قابل هضم نخواهد بود. زیرا این رفقا با آمدنم به کوراش شاید پیش خودشان فکر کنند، بریمانلو آمده تا مفت و مسلم جای ما را بگیرد. اما خدا گواه است، نیتم هرگز این نیست و نبوده است. من حتی از آقای مهنایی سرمربی تیم ملی کوراش خواهش کردم برای بستن لیست نهایی اعزامی به بازی های آسیایی حتما برای من با بهترین نفراتی که فکر می کند حقشان حضور در این آوردگاه و کسب افتخار برای ورزش ایران است مسابقه گزینشی و انتخابی بگذارد. درنهایت هرکدام از ما شایسته پوشیدن لباس تیم ملی در هانگژو بودیم سهمیه را کسب کرده و در خدمت کاروان ورزش ایران باشیم. اما حالا با شنیدن این خبر کذب و حرف و حدیث های دروغ و غیرواقعی که برای من طراحی شده است، مطمئن شدم که اینجا در کوراش جای برخی را تنگ کردم که اینطور ناجوانمردانه دارند با من تسویه حساب می کنند. همینجا و از طرق رسانه شما اعلام می کنم هر زمان ودرهرمکانی که عزیزان مسئول در ستاد مبارزه با دوپینگ ایران یا حتی آژانس بین المللی کنترل دوپینگ(وادا) نیاز بدانند و لازم باشد من درخدمت آنها هستم و با کمال میل حاضر می شوم برای دادن تست دوپینگ.»

سرمربی تیم ملی کوراش:اسم بریمانلو اصلا در لیست نادو نبود

رضامهنایی سرمربی تیم ملی کوراش کشورمان در خصوص حاشیه و خبر عجیبی که بابت حاضر نشدن محمد بریمانلو برای دادن تست دوپینگ به نادو منتشر شده بود تاکید دارد:«اولا این را بگویم که ما خودمان از نادو خواسته بودیم که بخاطر آسودگی خیال و آرامش بیشتر از نفراتی که ما انتخاب کردیم تست دوپینگ بگیرند. به همین دلیل لیستی تهیه کردیم و همان نفرات را با خودمان بردیم نادو تا از آنها نمونه گیری شود. در این لیست هم چون بریمانلو تازه به ما اضفه شده است، اسمی از او برای گرفتن آزمایش یا چیزی شبیه به این وجود نداشت. پس صفر تا صد این ماجرا غیرواقعی است و درست نیست. ثانیا چون می دانستم چه حادثه ای برای محمد رخ داده است، به او اجازه دادم تا برود بجنورد و ماشینش را از دره بکشد بیرون. من خودم اهل آن دیار هستم و جغرافیای محلی که آن حادثه برای بریمانلو رخ داده را از برم. خدا به محمد رحم کرد. پرت شدن ماشین در دره های عمیق آن منطقه که فکر می کنم حداقل ۸۰ تا ۱۰۰ متر عمق دارند و جان سالم به در بردن از این حادثه وحشتناک فقط و فقط شبیه معجزه ای بوده که خداوند برای این ملی پوش رقم زده است. از شما خواهش می کنم این اخبار و شایعه پراکنی ها را باور نکنید، چون من هم معتقدم حضور محمدبریمانلو در اردوی تیم ملی کوراش و عناوین و توانمندی های این ورزشکار باعث شده تا اطراف او در این مدت حواشی مخرب و کذب اینچنینی زیاد شود.»

بیشتر بخوانید:

طارمی در آستانه شکستن رکوردش در پرسپولیس

پیکان ناصر حجازی زیرپای یک پرسپولیسی!

دو غول ورزش جهان به دنبال چلسی!

۲۵۳۲۵۱

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا