سمنان

برگزاری مسابقه دانشجویی دانش آموزیِ «دست سازه‌های کویر»

برگزاری مسابقه دانشجویی دانش آموزیِ «دست سازه‌های کویر»

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ،آئین رونمایی از پوستر جشنواره مشترک (دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان و اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان) در رویداد عصر امید استانی و با حضور مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان و اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.

دکتر بهرامیان در گفتگو با خبرنگار ما در سمنان، هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی و پرورش استعداد، دانشجویان و دانش آموزان و تقویت روحیه شور و نشاط بین آنان عنوان می‌کند.

وی می‌گوید: با توجه به پتانسیل‌های استان سمنان، به لحاظ موقعیت جغرافیایی و کویری بودن این منطقه، برگزاری مسابقه در حوزه کویر با عنوان ساخت دست سازه‌های کویر و ایده‌پردازی با استفاده از امکانات کویر را مدنظر قرار دادیم.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان به برگزاری اولین دوره این مسابقه با محوریت کویر اشاره می‌کند و یادآور می‌شود : اولین دوره این مسابقه سال ۹۸ و همزمان با همه گیری کرونا به صورت مجازی برگزار شد و با استقبال متقاضیان همراه بود.

بهرامیان ادامه می‌دهد: در دور دوم برگزاری این جشنواره با توجه به بحران آب در منطقه، نگاه‌ها معطوف به معضل کمبود آب خواهد بود.

وی یادآور می‌شود: این مسابقه در دو بخش دانشجویی و دانش آموزی برگزار می‌شود و محور اصلی ایده پردازی و ساخت دست سازه‌هاست.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان به ضرورت حمایت از ایده های برتر اشاره و خاطرنشان می‌کند: تلاش ما این است با تشکیل کارگروه های تخصصی از ایده‌های برتر و ایده‌هایی که قابلیت اجرایی شدن دارند، حمایت کنیم.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا