کرمان

بررسی و تعیین تکلیف ساختمان های نا ایمن استان کرمان توسط دادستانی

بررسی و تعیین تکلیف ساختمان های نا ایمن استان کرمان توسط دادستانی

به گزارش خبرگزاری recive؛ دادخدا سالاری درباره سازه یک مجتمع تجاری که اخیرا خبرساز شده است، گفت: بر اساس نظر اولیه کارشناسان این سازه خطر آنی برای شهروندان ندارد و بررسی‌های تکمیلی در این زمینه انجام می‌شود و در حال حاضر فقط بخشی از این سازه که احتمال خط دارد را مسدود می‌کنیم.
وی در کارگروه بررسی و تعیین تکلیف ساختمان‌های ناایمن استان که با حضور معاونت عمرانی استاندار، فرماندار، شهردار مدیرکل راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی و مدیرعامل آتش‌نشانی در جهت رصد و بررسی ساختمان‌های ناایمن در محل دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان تشکیل شده بود، افزود: ناایمن بودن برخی از ساختمان‌های موجود در شهر و یا استان کرمان موضوعی‌ است که به‌عنوان دغدغه جدی شهروندان در دستور کار قرار گرفته است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود به راه‌اندازی کارگروه حوادث ناشی از کار و ساختمان‌های ناایمن در استان برای نخستین بار در کشور از ۵ سال قبل خبر داد و خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این کارگروه برخی از ساختمان‌های ناایمن در کرمان پلمپ شده است و در اثر فعالیت این کارگروه و رصد و نظارت میدانی قضات ویژه، تعداد فوتی‌ها از ۱۳ نفر به کمتر از ۴ نفر در سال کاهش یافته است.
سالاری با اشاره به اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، عنوان کرد: بعضی ساختمان‌ها ممکن است دو یا سه طبقه باشند که بحث ایمنی آنها نیز مهم است اما برای یک ساختمان ۱۰ طبقه می‌طلبد، نظارت بیشتری داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه از همه سازمان‌های ناظر حمایت می‌کنیم، خاطرنشان کرد: این حمایت برای آسایش و آرامش شهروندان است و هر کاری باید از مجرای قانونی پیگیری شود و راه میانبر نداریم، زیرا در غیر این صورت نتیجه آن می‌شود، متروپل.
دادستان عمومی و انقلاب کرمان اظهار کرد: برای منافع، آسایش و امنیت مردم ایستاده‌ایم و برای ساخت و سازها نمی‌توان احساساتی برخورد کرد، زیرا بحث ایمنی ساختمان‌ها و به ویژه مجموعه‌های عمومی یک دغدغه ملی است و بررسی‌ها و پیگیری‌ها در این حوزه ادامه پیدا می‌کند.
۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا