سمنان

برخورد با سارقان، مالخران، قاچاقچیان، اراذل و اخلالگران امنیت با اجرای طرح فتح در سمنان

برخورد با سارقان، مالخران، قاچاقچیان، اراذل و اخلالگران امنیت با اجرای طرح فتح در سمنان

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ،سرهنگ جلیل موقوفه‌ای، در گفت‌وگو با خبرنگاران در ستاد فرماندهی انتظامی استان سمنان، گفت: طرح امنیت و آرامش (فتح) توسط پلیس‌های تخصصی استان سمنان طراحی و نخستین مرحله از آن با موفقیت در این استان اجرا شد.

فرمانده انتظامی استان سمنان ادامه داد: پلیس استان سمنان در مدت ۷۲ ساعت اجرای این طرح که با هدایت پلیس‌های تخصصی و فرماندهی انتظامی شهرستان‌های مختلف این استان به اجرا درآمد، درمجموع موفق شد ۳۵ نفر از سارقان و مالخران را در این استان شناسایی و دستگیر کند.

موقوفه‌ای ادامه داد: در همین راستا، ۲۰ دستگاه موتورسیکلت و خودروی سرقتی نیز در استان سمنان به همراه هفت دستگاه گوشی تلفن همراه، چهار دستگاه دوربین مداربسته، ۱۱ تخته فرش و یک هزار و ۳۰۰ متر سیم و کابل برق سرقتی به دست آمد.

خودمراقبتی بهترین راهکار در برابر سرقت های خرد

سرهنگ موقوفه ای بیشتر سرقت ها در استان سمنان را از نوع سرقت خرد عنوان و اضافه کرد: بسیاری از شهروندان با بی‌احتیاطی اشیای خود را در داخل خودرو رها می کنند که این مساله دستاویزی برای سرقت از سوی معتادان به ویژه معتادان متجاهر می‌شود.

وی بیان کرد: خودمراقبتی، استفاده از تجهیزات مقابله با سرقت، نصب انواع دزدگیر و احتیاط برای در منظر عموم قرارندادن اشیای قیمتی به ویژه در داخل خودرو، بهترین راهکار برای در امان ماندن شهروندان از سرقت است.

فرمانده انتظامی استان سمنان تاکید کرد: برای مقابله با انواع سرقت محتویات خودرو، منزل و احشام بر اساس نیاز طرحهایی به صورت تخصصی از سوی پلیس استان اجرا می شود.فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: ۲۱۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر در راستای اجرای طرح «فتح» در استان سمنان کشف شد.

موقوفه‌ای بیان کرد: پلیس توانست ۷۳ خرده‌فروش مواد مخدر را که در حال تهیه، بسته‌بندی و فروش مواد مخدر در نقاط مختلف استان سمنان بودند، دستگیر کند.

وی با اشاره به دستگیری ۸۳ معتاد متجاهر در نقاط مختلف استان سمنان، از هدایت آنها به کمپ‌های ترک اعتیاد مواد مخدر در این استان خبر داد و گفت: ۱۷ دستگاه خودرو و موتورسیکلت فروشندگان مواد مخدر در راستای اجرای این طرح در استان توقیف شده است.

فرمانده انتظامی استان سمنان با اشاره به اجرای چند عملیات موفقیت‌آمیز مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر در استان سمنان گفت: تنها در یک عملیات، ۲۰۰ کیلوگرم مواد مخدر پس از تعقیب و گریز و تیراندازی پلیس، از یک باند قاچاقچی مواد مخدر کشف شد.

موقوفه‌ای گفت: باند فروشندگان مواد مخدر در این عملیات که حتی سابقه قتل نیز در پرونده کیفری خود داشتند، با تلاش پلیس دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان سمنان ادامه داد: ۵۱ پرونده قاچاق کالا به ارزش ۱۲ میلیارد تومان در راستای اجرای طرح «فتح» توسط پلیس استان سمنان تشکیل شده است.

موقوفه‌ای گفت: ۲۵ تن برنج خارجی و یک میلیون و 477 هزار نخ سیگار قاچاق در راستای اجرای این طرح به دست آمد.

وی افزود: پلیس استان سمنان موفق شد تا در راستای اجرای طرح «فتح»، دو انبار گندم را با ۵۰ تن محصول توسط نیروهای پلیس امنیت اقتصادی کشف کند.

فرمانده انتظامی استان سمنان همچنین از کشف انواع لوازم خانگی قاچاق و ۱۱ قبضه سلاح غیرمجاز در استان سمنان خبر داد و گفت: ۱۲۸ نفر از اتباع بیگانه که به‌طور غیرمجاز در استان سمنان حضور داشتند، در راستای اجرای طرح «فتح» جمع‌آوری، شناسایی و طرد شدند.

موقوفه‌ای از انهدام باند سارقان طلافروشی در میامی خبر داد و گفت: پلیس استان سمنان اعضای این باند را در یکی از استان‌های همجوار شناسایی و دستگیر کرد و به استان بازگرداند.

وی همچنین از انهدام دو باند سارقان احشام که دام‌های سرقتی را با خودروی ۴۰۵ حمل می‌کردند، پس از تعقیب و گریز و ضرب گلوله پلیس خبر داد و گفت: دو باند سارقان موتورسیکلت نیز در این استان منهدم شده است.

فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: در راستای برخورد با احتکار و قاچاق کالا در استان سمنان نیز دو باند دستگیر شدند و پلیس به‌هیچ‌وجه اجازه عرض‌اندام به متخلفان، قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت عمومی را نخواهد داد.

موقوفه‌ای با بیان اینکه طرح «فتح» پلیس استان سمنان با قوت در ماه‌های آینده نیز ادامه می‌یابد، گفت: پلیس خود را مکلف به تأمین امنیت عمومی مردم می‌داند و این طرح را با قوت اجرا خواهد کرد.

46

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا