سمنان

با مدیرت مصرف گاز شاهد محدودیت در صنایع نخواهیم بود

با مدیرت مصرف گاز شاهد محدودیت در صنایع نخواهیم بود

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان؛ سید جواد حقیقت حسینی مدیرعامل این شرکت با حضور در برنامه یه صبح تازه که به صورت مستقیم از سیمای مرکز سمنان پخش شد، در خصوص اینکه از ابتدای سال تا پایان آذرماه مصرف گاز در استان سمنان در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱.۶ درصد افزایش یافته است، گفت: حدود یک میلیارد و ۸۱۰ میلیون مترمکعب گاز از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان آذرماه مصرف شده که در سال گذشته این میزان در همین بازه زمانی یک میلیارد و ۷۸۱ میلیون متر مکعب بوده است.

وی افزود: با کاهش دما در روزهای آینده، مصرف گاز بدون شک افزایش خواهد داشت، اما از مشترکین عزیز تقاضا داریم کما فی السابق در فصل سرد سال نهایت صرفه جویی در مصرف گاز را داشته باشند.

حقیقت حسینی با اشاره به اینکه۹۰درصد برق تولیدی کشور از سوخت پاک گاز تأمین می شود، گفت: استمرار گردش چرخ صنعت در گروی مدیرت مصرف گاز توسط مشترکین خانگی و مدیریت مصرف بهینه است؛ در پی تداوم سرمای هوا، افزایش مصرف گاز در بخش خانگی موجب شد تا برای تامین و جریان گاز مصرفی، گاز برخی صنایع در برخی از ساعت‌های تولید قطع شود. به منظور جلوگیری از این روند، از مشترکان خواهشمندیم تا نسبت به رعایت مصرف گاز اهتمام ورزند.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان در خصوص اینکه افزایش قیمت گاز به چه گروهی از مشترکان تعلق می گیرد،گفت: افزایش قیمت گاز برای دهک های با مصرف بالا صورت می گیرد؛ به هم استانی های عزیز توصیه اکید می شود تا با مدیریت مصرف علاوه بر صرفه جویی در مصرف گاز بتوانند از طرح بخشودگی گاز بهاء برخوردار و مشمول جرایم شدید درنظر گرفته نشوند.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا