اخبار ورزشی

باید برج میلاد را به نام علی دایی کرد!

باید برج میلاد را به نام علی دایی کرد!

محمدرضا مهدوی، مدافع اسبق تیم ملی و پرسپولیس درباره بازی هفته بیست و چهارم پرسپولیس مقابل هوادار، همچنین همگروه شدن ایران با آمریکا و انگلیس و البته حضور علی دایی در این مراسم اظهاراتی را مطرح کرد.
مراسم قرعه کشی جام جهانی را دیدید؟
بله اتفاقا در جمع تعدادی از دوستان فوتبالی بودم و مراسم را کامل نگاه می کردم.

نظرتان درباره قرعه‌کشی چه بود؟

فکر می‌کنم قرعه خیلی خوبی برای تیم ملی‌مان رقم خورد. من این پیش بینی را کرده بودم که با آلمان، آمریکا و انگلیس همگروه می‌شویم که آلمان نیامد ولی آمریکا و انگلیس آمدند. دوستان می‌گفتند من باید جای نوستراداموس باشم. خوب است که تیم ملی کشورمان با تیم های مطرح جهان تنه به تنه شود و فوتبالی در آن سطح بازی کند.( البته مهدوی نمی دانست که امکان همگروهی ایران با آلمان و آمریکا همزمان وجود نداشت. چرا که هر دو جزو سید دوم بودند.)
چطور می توان در این گروه نتایج خوبی گرفت؟
باید بازی‌های تدارکاتی خیلی قوی داشته باشیم. اردوها و تدارک خوب می تواند تیم ملی را با آمادگی کامل به جام جهانی ببرد.
یک جمله خطاب به میرشاد ماجدی(سرپرست فدراسیون) می گویید؟
آقای ماجدی؛ حالا که آن بالا نشسته ای یادت بیاید زمانی که خودت فوتبال بازی می کردی و برای تیم ملی اردو و مسابقات خوب برگزار نمی‌کردند! حالا خودت تلاش کن و بازی‌های خوب برای تیم ملی تدارک ببین تا آن روزها را تلافی کنی.
به نظرتان چقدر شانس صعود به دور دوم داریم و یا اصلاً صعود ما به دور دوم چقدر اهمیت دارد؟
قطعاً صعود به دور دوم یکی از رویاهای همه ما ایرانی هاست ولی مهمتر از آن، ارائه یک فوتبال زیبا و درخور نام ایران است. ما دوست داریم تیم ملی ایران در جام جهانی، فوتبال قابل توجهی بازی کند.
بیشتر بخوانید:

بعد از همگروهی با ایران؛ سرمربی انگلیس تهدید شد!/عکس

رئیس فیفا به علی دایی چه گفت؟

ایران ضعیف‌ترین تیم گروه B است!

می توانیم انگلیس یا آمریکا را ببریم؟
انگلیس که جای خودش را دارد ولی راجع به آمریکا هم نباید فکر کنیم که این تیم همان تیم جام جهانی فرانسه است. ۲۴ سال از آن زمان گذشته و آن ها فوتبالشان را هم مانند راگبی و دیگر ورزش‌های شان تقویت کرده‌اند. می بینید که تیم بانوان آمریکا در جهان قهرمان می‌شود. پس قطعاً آنها روی مردانشان هم سرمایه‌گذاری کرده‌اند و می‌خواهند در این جام جهانی نتیجه اش را ببیند. ولی ما هم ایرانیم و باید با قدرت مقابلشان بیاستیم.
حضور علی دایی در مراسم قرعه کشی چه حس و حالی به شما داد؟
ما به افتخارش ایستادیم و مقابل تلویزیون دست زدیم. من به شخصه بغض کرده بودم. مگر ما چند علی دایی در دنیا داریم؟ متاسفم که به چنین شخصیتی در کشورمان اهمیت لازم داده نمی‌شود. من اگر در کشور کاره ای بودم قطعاً برج میلاد را به نام علی دایی می‌کردم. چون لیاقتش را دارد و باید این کار را در حقش کرد.
بازی پرسپولیس مقابل هوادار را چطور پیش بینی می کنید؟
فکر می‌کنم یحیی بعد از دربی یک مدیریت فوق العاده قوی را در تیم به اجرا گذاشته است. از برخوردی که با حامد لک داشت تا او را احیا کند می‌توان فهمید که او تلاش دارد تیمش در کورس قهرمانی باقی بماند و حتی قهرمان شود.
هوادار را چقدر می‌شناسید؟
تیم هوادار تیم رضا عنایتی است. رضا را می‌شناسم. او ضد فوتبال نیست و قطعاً دنبال بازی بسته نخواهد بود. به همین خاطر مطمئنم با توجه به نیاز مبرم پرسپولیس به برد در این دیدار، برای اینکه نخواهد از استقلال عقب بیافتد یک فوتبال کاملا تهاجمی و زیبا را به نمایش می گذارد و این دیدار بهترین بازی این هفته خواهد شد.
۲۵۷ ۲۵۱

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا