سیاسی

باهنر: تعبیر «آشتی ملی» از دستور عفو رهبری، درست نیست / رهبری با نگاه «پدرانه»، قلم عفو بر جرایم عده‌ای مجرم و خطاکار کشیدند

باهنر: تعبیر «آشتی ملی» از دستور عفو رهبری، درست نیست / رهبری با نگاه «پدرانه»، قلم عفو بر جرایم عده‌ای مجرم و خطاکار کشیدند

محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به موافقت رهبر انقلاب با پیشنهاد رئیس قوه‌قضائیه مبنی بر عفو و تخفیف مجازات گسترده متهمان و محکومان اغتشاشات اخیر، گفت: اقدامی که قوه قضاییه کرد و درخواستی که از مقام معظم رهبری داشت در رابطه با عفو زندانیان حوادث اخیر که عده‌ کثیری از کسانی که در اغتشاشات اخیر بازداشت شده بودند، عفو عمومی بشوند یک تصمیم انقلابی و بسیار خوب بود.
باهنر ادامه داد: در این رابطه، فقط آن‌هایی که رابطه رسمی و اثبات شده با گروهک‌ها و شبکه‌های ضدانقلابی داشتند، مورد عفو قرار نگرفته وگرنه به غیر از آن‌ها عمده این بازداشتی‌ها با این عفو عمومی آزاد شدند.
نایب رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: در این عفو، حتی کسانی که مجرم و بیانیه داده بودند و در اغتشاشات شرکت کرده بودند نیز؛ مورد عفو و رأفت مقام معظم رهبری قرار گرفتند و آزاد شدند و زندانیان دیگری هم که از قبل جرائم سیاسی داشتند و یا جرائم دیگری داشتند و قابل عفو بودند، عفو شدند و یک تعدادی هم کسر مجازات شدند و در مجازات‌شان تخفیف لحاظ شد.
وی افزود: من فکر می‌کنم به لطف خدا یک تصمیم بسیار خوبی در دهه فجر انقلاب اسلامی گرفته شد و نظام جمهوری اسلامی آن روی رأفت و عطوفت خود را نشان داد و امید داریم هم آزادشدگان و هم دوستان آن‌ها و هم اقوام و خویشان آن‌ها واقعاً قدردان این مسئله رأفت و عطوفت نظام اسلامی باشند و ان‌شاءالله بر همه این عزیزان و ملت بزرگ ایران مبارک باشد.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به اینکه بعضی‌ها از تعبیر آشتی ملی استفاده می‌کنند، گفت: ملت ما که هیچ وقت و در هیچ زمانی با یکدیگر قهر نبوده‌اند که بعضی‌ها از این تعبیر یاد می‌کنند؛ بحث این است که تعدادی بودند که مجرم بودند و خطایی مرتکب شده بودند که با یک نگاه پدرانه و مهربانانه توسط رهبر انقلاب قلم عفو بر جرائم آن‌ها کشیده شد و ان‌شاءالله که این‌ها قدردان باشند.
باهنر خاطرنشان کرد: الحمدالله آن چیزی که در فضای سیاسی کشور می‌بینم؛ این موضوع خوب منعکس شده و بسیاری از گروه‌های سیاسی استقبال خوبی از این موضوع کرده و از این اقدام و تصمیم تشکر کرده‌اند.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در پایان خاطرنشان کرد: دشمنان ایران یک جنگ ترکیبی را شروع کرده بودند و از همه ابزار خودشان استفاده کردند و تعدادی از جوانانی که اصلاً سابقه جرم هم نداشتند، تحت تأثیر این حرف‌ها و شعارها قرار گرفتند که با این تصمیم انقلابی و رحیمانه به لطف خدا مشکل‌شان حل شد و دشمنان ایران شکست خوردند.

بیشتر بخوانید:

باهنر: از بی‌هنری ماست، وقتی اغتشاشات ساکت می‌شود، فکر می‌کنیم مساله حل شده؛«حل نشده!»/ حتی آنان که به راهپیمایی‌هایی به نفع نظام می‌آیند، گلایه دارند

۹ شرط عفو متهمان و محکومان / معاون قوه قضاییه: متهمان یا محکومان اگر اظهار ندامت نکنند و تعهد کتبی ندهند، عفو نمی‌شوند

واکنش مطهری به «موافقت رهبری با عفو معترضان»

«موضوع کمتر سابقه داشته» در فرمان عفو رهبری به روایت ابطحی

مجید انصاری: دستور «عفو» رهبری، می‌تواند فضای اجتماعی آرام‌تری را ایجاد کند / مردم به وضعیت کشور «اعتراض» دارند/ باید زمینه شنیدن اعتراضات فراهم شود

۲۱۲۱

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا