سمنان

باز گشایی ثبت نام پذیرش دوره های کاردانی و کارشناسی مهرماه ۱۴۰۱ دانشگاه جامع علمی کاربردی

باز گشایی ثبت نام پذیرش دوره های کاردانی و کارشناسی مهرماه ۱۴۰۱ دانشگاه جامع علمی کاربردی

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان، دکتر سعید محمدیان سمنانی سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان با اعلام این خبر افزود : بازگشایی ثبت نام دوره های کاردانی فنی، کاردانی حرفه‌ای، مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای ناپیوسته برای پذیرش مهرماه سال ۱۴۰۱ از اول شهریور لغایت چهارم شهریور ماه سال جاری انجام می شود و امکان ثبت‌نام برای آندسته از متقاضیانی ‌که تاکنون موفق به ثبت‌نام در دوره‌های کاردانی فنی، کاردانی حرفه‌ای، مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای ناپیوسته نظام آموزش مهارتی مهرماه ۱۴۰۱ دانشگاه جامع علمی کاربردی نشده اند ، فراهم گردیده است .

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان در ادامه افزود : علاقمندان برای آشنایی بیشتر و مطالعه دفترچه راهنما و اطلاع از رشته های تحصیلی دوره‌های مذکور و ثبت نام می توانند به سایت سازمان سنجش به آدرسwww.sanjesh.org و یا سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی به آدرس www.uast.ac.ir مراجعه نمایند .

ایشان در ادامه با بیان اینکه در مرحله اول افزون بر ۹۰۰ نفر در دوره های کاردانی و کارشناسی پیش ثبت‌نام کردند اظهار داشت: قریب ۲۴۰۰ دانشجو در مراکز آموزش علمی کاربردی استان مشغول به تحصیل هستند.

دکتر محمدیان سمنانی در ادامه از پذیرش بدون کنکور دانشجو در ۱۰۸ کدرشته محل در مقطع کاردانی و ۷۸ کدرشته محل در مقطع کارشناسی ناپیوسته در مراکز آموزش علمی کاربردی استان سمنان خبر داد و افزود: برای ثبت نام در دوره های کاردانی ارائه مدرک دیپلم و برای ثبت نام در دوره‌های کارشناسی ارائه مدرک کاردانی ضروری است. ضمناً برای ثبت نام در این دانشگاه الزامی به ارائه مدرک پیش‌دانشگاهی نیست.

وی در ادامه از اشتغال بالا به عنوان یکی از شاخص ترین مزیت های تحصیل در مراکز آموزش علمی کاربردی در استان و کشور نام برد و بیان داشت: با توجه به فنی بودن بسیاری از رشته‌ها در مراکز آموزش علمی کاربردی استان، برخی فارغ التحصیلان بورسیه شده و پس از فراغت از تحصیل در همان واحدهای صنعتی و دانشگاهی استخدام می شوند.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان در ادامه از دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان بزرگترین دانشگاه مهارتی کشور یاد کرد و افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی با تربیت نیروی متخصص و فنی و ارائه آموزش‌های مهارت‌ محور به بهبود فضای اشتغال در استان و کشور کمک شایانی می‌کند چرا که عمده رشته‌های این دانشگاه متناسب با نیازهای واقعی بازار کار تدوین شده اند .

ایشان در خاتمه از تنوع بالای رشته‌های این دانشگاه خبر داد و اظهار داشت : امسال با توجه به بررسی نیازهای واقعی بازار اشتغال، رشته‌های جدید و متنوعی به کدرشته‌های این دانشگاه در استان افزوده شده است.

۴۶

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا