اخبار استانها

بازسازی خط آهن زرند- سیریز پس از ۵۰ سال

بازسازی خط آهن زرند- سیریز پس از ۵۰ سال

به گزارش خبرگزاری recive؛ مجید ارجونی امروز با اشاره به بازسازی خط آهن زرند اظهار کرد: با اجرای این طرح پس از گذشت حدود ۵۰ سال خط ریلی سیریز تا زرند به‌صورت کامل اصلاح می‌شود.
وی با بیان اینکه خط سیریز به سمت زرند به‌دلیل قدیمی بودن نهایت سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را تحمل می‌کند، اظهار داشت: با بازسازی این مسیر به طول ۴۶ کیلومتر سبب افزایش سرعت قطار می‌شود.
مدیرکل راه آهن استان کرمان از نصب یک دستگاه ایکس ری در ایستگاه راه آهن شهرستان زرند خبر داد و گفت: با توجه به لزوم به‌روزرسانی تکنولوژی‌های مورد استفاده و همچنین ارائه خدمات به‌روز در ایستگاه‌های مسافری، در راستای بهبود خدمات ایستگاهی، ارتقای سطح امنیت، افزایش سرعت بازرسی، یک دستگاه ایکس ری تهیه و تا یک‌ ماه اینده در محل ورودی ایستگاه زرند نصب می‌شود.
وی تصریح کرد: این دستگاه با قابلیت تحلیل مواد مختلف، کلیه اشیا و اجناس داخل چمدان، جعبه و هر نوع وسیله مخفی را نشان می‌دهد و از ورود هر گونه، مواد و تجهیزات ممنوع به سالن ایستگاه جلوگیری خواهد کرد.
ارجونی در خصوص راه‌اندازی مجدد انبار توشه ایستگاه زرند اضافه کرد: مجموعه راه آهن استان از راه‌اندازی بخش خصوصی انبار توشه حمایت می‌کند و از افراد علاقه‌مند واجد شرایط راه‌اندازی انبار توشه درخواست داریم برای راه‌اندازی این واحد خدماتی به راه آهن شهرستان زرند مراجعه کنند.
منصوری مدیر پایانه راه آهن شهرستان زرند هم گفت: با مساعدت مدیرکل راه آهن استان در راستای ارائه خدمات به شهروندان و همچنین مردم کشورمان ارائه خدمات و تسهیل در انتقال خرده بار یا بارهای حجیم به تهران و از تهران نیز به کل شهرهای شبکه ریلی کشور، آمادگی راه‌اندازی مجدد انبار توشه راه آهن زرند را داریم.
۴۶

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا