مازندران

بازرسی از نیروگاه شهید سلیمی نکا برای کمک به رفع موانع عبور از پیک برق ۱۴۰۱

بازرسی از نیروگاه شهید سلیمی نکا برای کمک به رفع موانع عبور از پیک برق ۱۴۰۱

به گزارش recive از مازندران، رضا علیخانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران و کوروش موسوی تاکامی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان با هدف کمک به رفع موانع عبور از پیک برق ۱۴۰۱ از مراحل تعمیرات اساسی واحدها و تولید برق نیروگاه شهید سلیمی نکا بازدید کردند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران ضمن آرزوی علو درجات برای روح امام راحل (ره)و شهدای نیروگاه و آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری به بیان اهمیت جایگاه نیروگاه نکا و تولید برق پرداخت.

رضا علیخانی جایگاه نیروگاه را بسیار مهم، کلیدی، استراتژیک و از بزرگترین نیروگاه های کشور دانست و گفت: این مکان مقدس یادآور خاطرات وزحمات دوران دفاع مقدس است و به جهت اهمیت و نقش حساس این نیروگاه در تامین بخش قابل توجهی از برق استان و کشور در جنگ تحمیلی سه بار مورد تجاوز دشمن قرار گرفت و با توجه به نزدیک شدن به فصل گرما و مسافرخیز بودن استان و رشدتقاضای مصرف برق، به نیروگاه نکا به عنوان بزرگترین تامین کننده انرژی در شمال کشور باید با نگاه بسیار حساس و کلیدی توجه شود.

علیخانی با اشاره به توسعه اقتصادی کشور بیان داشت : لازمه توسعه اقتصادی، توسعه صنعتی، کشاورزی و گردشگری می باشد که باید در کنار رشد جمعیت زمینه های رشد و توسعه و توان پاسخگویی متناسب با این رشد فراهم گردد که ما به عنوان دستگاه های حاکمیتی در استان سعی و تلاش داریم که با پیگیری جهت توسعه این نیروگاه یا نیروگاه های جدید قدم برداریم و در همین راستا صنایع نیز با حفظ و نگهداری وتعمیرات به موقع با نیروهای آموزش دیده و توانمند آمادگی لازم برای تولید را داشته باشند.

وی با اشاره به شعار سال و بیانات مقام معظم رهبری به تولید دانش بنیان اشاره کرد و گفت: در حوزه تولید دانش بنیان تمام تلاش در استفاده از روش های نوین دانش، تکنیک های فناوری محور مبتنی برروش و تکنولوژی هایی که وجود دارد سعی گردد تا نیروگاه از بهره وری و کارایی بهتر و هم در جنبه های زیست محیطی با تغییر سوخت یا تغییر مصرف و سایر جنبه ها با کیفیت بهتری برق تولید نماید.

وی در ادامه با اشاره به مسئله پدافند غیر عامل گفت : همانطوریکه در دوران هشت سال دفاع مقدس نیروگاه سه بار مورد حمله قرار گرفت دشمن در صدد است از جنبه های سایبری و سایر روشها به ما آسیب بزند و ما باید با پدافند غیر عامل، مدیریت، حفاظت و مراقبت هم از جنبه سخت افزاری و هم جنبه نرم افزاری از صنایع مراقبت نماییم.

حسینعلی تازیکی سرپرست شرکت مدیریت تولید برق نکا نیز ضمن خیرمقدم به میهمانان، در جلسه و حین بازدید با بیان مشکلات و چالشهای پیش رو، گزارشی در خصوص عملکرد و اقدامات صورت گرفته بازسازی و بومی سازی قطعات نیروگاهی و نیز پتانسیل و توانمندی موجود در کارکنان نیروگاه جهت تامین و تولید پایدار برق ارائه نمود.

در پایان از فرایند لایروبی حوضچه آرامش، پروژه آب شیرین کن، مراحل تعمیرات اساسی واحدهای بخار، گاز و بخار سیکل ترکیبی، اقدامات در حال انجام طرح توسعه بلوک سیکل ترکیبی و نیز نحوه تولید برق بازدید مبسوطی بعمل آمد.

درحال حاضر حدود ۷۴۰ مگاوات از واحدهای نیروگاه شهیدسلیمی نکا طبق برنامه جهت آمادگی تامین و تولید برق در تابستان و پیک مصرف تحت تعمیرات اساسی قراردارد. نیروگاه شهید سلیمی نکا با ظرفیت تولید ۲۲۱۴ مگاوات و با تامین بیش از ۴ درصد از برق کشور نقش بسزایی در پایداری شبکه سراسری برق کشور دارد.

۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا