همدان

بازداشت شکارچی سابقه‌دار در منطقه حفاظت شده «نشر»

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، مجید شعبانلو ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از دریافت گزارش شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده «شراء» بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت و به علت نزدیک شدن به غروب آفتاب برای دستگیری متهم کمین گذاشته شد.

وی اضافه کرد: با جستجوی میدانی تیم‌های یگان حفاظت مشخص شد که یکی از شکارچیان سابقه‌دار با ورود به منطقه حفاظت شده اقدام به شکار غیرمجاز یک راس قوچ وحشی و انتقال آن به منزل مسکونی کرده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان افزود: پس از شناسایی منزل شکارچی متخلف با هماهنگی قضایی این منزل مورد بازرسی قرار گرفت که ابتدا کفش و لباس‌های آغشته به خون تازه و تشت حاوی خون کشف شد.

وی ادامه داد: پس از بررسی دقیق‌تر محوطه و حیات این منزل مسکونی و ردگیری لکه‌های خون موجود مشخص شد که شکارچی متخلف اقدام به قرار دادن لاشه این حیوان داخل گونی و پنهان کردن آن بالای درخت کرده است.

شعبانلو گفت: این فرد برای چهارمین بار است که به علت شکار غیرمجاز دستگیر شده است که در نوبت نخست به علت شکار دو راس قوچ و نگهداری مهمات غیرمجاز در سال ۹۳ به تحمل ۲.۵ سال حبس محکوم شد.

وی اضافه کرد: سال ۹۷ به علت شکار یک راس قوچ به پرداخت ۹۹ میلیون ریال جریمه نقدی بدل از حبس و سال ۹۸ هم به علت شکار یک راس قوچ به پرداخت ۱۸ میلیون ریال محکوم شد.

استان همدان دارای ۶ منطقه حفاظت شده و ۱۳ منطقه شکار ممنوع است.

انتهای پیام/ ۳۱۴۰/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا