خراسان رضوی

بازار دشمن برای تفرقه‌افکنی با دشمن نشناسی مسلمانان گرم می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی در گردهمایی زائران اهل سنت که در مدرسه علمیه میرزا جعفر حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری رحلت حضرت محمد مصطفی(ص) و همچنین شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام علی ابن موسی‌الرضا(ع)، به روایات متون اهل سنت در خصوص فضیلت زیارت و توسل به امام رضا(ع) اشاره و اظهار کرد: اهل‌بیت(ع) بهترین پناهگاه‌ برای بشریت و محور وحدت امت اسلام تحت نام «الله» هستند که مسلمانان با تأسی به سیره و سخن آن حضرات می‌توانند ید واحده باشند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به آیه شریفه «قُل لَا أَسئَلُکُم عَلَیهِ أَجراً إِلَّا المَوَدَّهَ فِی القُربَی»، ابراز کرد: محبت نسبت به اهل‌بیت(ع) تنها جنبه احساسی ندارد، این محبت سفارش و سخن خداوند حکیم است؛ همه دستورات و اوامر الهی حکمتی دارد و هیچ‌گاه خداوند انسان‌ها را به امری احساسی و عاطفی که تأثیری در زندگی‌ و سعادت او نداشته باشد، دعوت نمی‌کند.

وی بابیان اینکه عشق و ارادت نسبت به خاندان پیامبر(ص) نقطه مشترک تمام فرق و مذاهب اسلامی است، تصریح کرد: استقبال باشکوه مردم نیشابور از حضرت رضا(ع) که بخشی از آن‌ها اهل سنت بودند، از ریشه تاریخی محبت فرق مختلف مسلمانان نسبت به اهل‌بیت(ع) حکایت دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی در ادامه به توطئه‌های دشمنان برای ایجاد اختلاف میان مسلمانان اشاره و ابراز کرد: دست‌های پلید دشمنان همواره درصدد ایجاد اختلاف و تفرقه میان مسلمانان است و رسالت بزرگ آگاهی بخشی به جامعه و به‌ویژه جوانان بر دوش علما و روحانیون مسلمان بوده که از منبر و تریبون برخوردار هستند.

وی رمز موفقیت رسول اکرم(ص) در ایجاد تمدن بزرگ اسلامی را ایجاد اتحاد و وحدت میان قبایل دوران جاهلیت دانست و گفت: پیامبر گرامی اسلام(ص) با ایجاد وحدت توانست از میان اعراب عقب‌مانده دوران جاهلیت بزرگ‌ترین تمدن بشری را ایجاد کند.

تولیت آستان قدس رضوی به آیه شریفه «وَاذکُروا نِعمَتَ اللَّهِ عَلَیکُم إِذ کُنتُم أَعداءً فَأَلَّفَ بَینَ قُلوبِکُم فَأَصبَحتُم بِنِعمَتِهِ إِخوانًا» اشاره کرد و گفت: پروردگار متعال در این آیه شریفه موضوع اتحاد و مبارزه با هرگونه تفرقه در میان مسلمانان را مطرح می‌کند و دو بار تعبیر «نعمت» را در خصوص «وحدت» بکار می‌برد، که از اهمیت اتحاد مسلمانان از منظر اسلام و قرآن حکایت دارد.

وی بابیان اینکه اگر مسلمانان وحدت داشتند چند میلیون یهودی صهیونیسم نمی‌توانستند قبله نخست بیش از ۱/۵ میلیارد مسلمان را اشغال کنند، گفت: تاریخ مسلمانان در صدر اسلام جز عزت، افتخار و شکوه در عرصه‌های مختلف نیست، اما چه شده که امروز شاهد این اتفاقات در دنیای اسلام هستیم؟ امروز از اسرائیل و اروپا سرباز برای کشتن مسلمانان نمی‌آورند بلکه سوگمندانه برای ضربه به اسلام از میان مسلمانان سرباز می‌گیرند و این دردی مضاعف است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی به جنایت استکبار به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم در منطقه اشاره و عنوان کرد: استکبار با اصل اسلام دشمن است و برای او شیعه و سنی تفاوتی نمی‌کند، ۲۰ سال آمریکا در افغانستان جنایت کرد و مردم بی‌گناه شیعه و سنی را کشت. دست آمریکا و اسرائیل در جنایات فجیع و گسترده در منطقه ازجمله کشورهای عراق، سوریه، یمن، افغانستان و غیره آشکار است.

وی اضافه کرد: آمریکایی‌ها و صهیونیسم‌ها جنگ‌های منطقه را مدیریت می‌کنند بدون اینکه کمترین آسیبی به خودشان برسد، با نقشه آن‌ها و هزینه مسلمانان هزاران زن و مردم مسلمان کشته می‌شوند بدون اینکه حتی یک سرباز آمریکایی و اسرائیلی زخمی شود.

تولیت آستان قدس رضوی بابیان اینکه هرروز دشمنان برای تفرقه‌افکنی میان مسلمانان توطئه‌ای می‌چینند، گفت: آنچه بازار دشمن را گرم می‌کند و توفیقات دشمن را در اجرای نقشه‌هایش در منطقه افزایش می‌دهد، عدم آگاهی، شناخت و دشمن نشناسی مسلمانان است.

وی در ادامه به دیدگاه رهبر معظم انقلاب در ایجاد اتحاد میان امت اسلام اشاره و ابراز کرد: در نگاه رهبری معظم انقلاب اتحاد جهان اسلام مراتبی دارد که نخستین مرتبه آن عدم تعرض کشورهای اسلامی به سرزمین یکدیگر است؛ استکبار به‌خصوص پس از سرنگونی عثمانی به‌نوعی در میان تمامی کشورهای همسایه در منطقه سرزمین‌های مورد مناقشه‌ای را قرار داده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی اتحاد مسلمانان در برابر دشمن مشترک را از دیگر مراتب وحدت جهان اسلام در نگاه رهبری معرفی و اظهار کرد: کدام انسان واقع‌بین و منصفی در عالم وجود دارد که صهیونیسم‌ها را دشمن مشترک مسلمانان نداند؟ اما استکبار و عیادی آن‌ها که در برخی کشورهای اسلامی حاکم هستند با نفرت پراکنی و توطئه سعی دارند ایران را به‌عنوان دشمن مشترک مسلمانان نشان دهند و در مقابل در کشور خود سفارت رژیم غاصب و آدم کش صهیونیستی را باافتخار باز می‌کنند؛ آیا امروز حقیقتاً «أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ» است یا به اشداء علی بینهم و رحما الکفار تبدیل‌شده است؟

انتهای پیام/ ۷۰۰۴۲

 


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا